Są w naszej kuchni produkty, których używamy codziennie. Jednym z nich jest masło, które czasami potrafi przysporzyć trochę problemów. Przykładem, w którym niesforność masła okazuje się kłopotliwa jest np. to, kiedy chcąc posmarować sobie nim kanapkę, okazuje się, że jest zmarznietę. Jak poradzić sobie w sytuacjach, w którym masło odgrywa główną rolę?

Twarde masło

Masz trudności z rozsmarowaniem masła? Mamy na to sposób, wystarczy, że przygotujesz miseczkę, do której wlejesz wrzącą wodę, która po chwili wylejesz, a następnie do gorącego naczynia włożysz kostkę masła. Ciepło miseczki spowoduje szybkie podgrzanie i roztopienie masła.

Masło jako składnik do wypieków

Masło jest częstym dodatkiem wielu wypieków. Zazwyczaj do ciasta dodaje się roztopione masło, można także ułatwić sobie zadanie, by nie musieć czekać aż roztopione masło wystygnie i dodać do ciasta starte na tarce masło.

Masło pomoże zachować serom świeżość na dłużej

Masło jest świetnym konserwatorem. Jeżeli posmarujemy ser masłem będziemy mogli cieszyć się świeżością produktu przez dłuższy czas. Dodatkowo, masło zapobiega powstawaniu pleśni.

Ułatwia krojenie ciast

Aby ułatwić sobie krojenie gorącego, świeżo wyciągniętego z pieca ciasta lub takiego o wilgotnej konsystencji, należy posmarować nóż masłem. Dzięki temu ciasto nie będzie zostawać na nożu podczas krojenia.

Przypomnij sobie o… NIEZAWODNE SPOSOBY NA PROBLEMY Z PRZĘDZIORKIEM. JUŻ NIE MUSISZ KUPOWAĆ CHEMICZNYCH ŚRODKÓW, BY POZBYĆ SIĘ SZKODNIKA