Choć ich głównym przeznaczeniem jest pielęgnacja niemowląt, okazuje się, że świetnie sprawdzają się także w innych sytuacjach. Zobacz do czego możesz użyć chusteczek dla niemowląt. Niektóre punkty mogą cię zaskoczyć.

Czyszczenie obuwia

Chusteczki nawilżane świetnie sprawdza się w roli ściereczki do butów. Szczególnie dobrze radzą sobie z białymi butami, a zwłaszcza ich podeszwą. Warto sprawdzić.

Wycieranie mebli

Tłuste plamy z drewnianych mebli znikną po kontakcie z nawilżaną chusteczką. Meble tapicerowane także da się wyczyścić za ich pomocą. Plamy z soku czy jedzenia nie będą już problemem.

Sprzątanie łazienki

Chusteczki rewelacyjnie sprawdzają się podczas sprzątania. Możesz za ich pomocą wyczyścić umywalkę, wannę czy inne urządzenie sanitarne. Nie posprzątasz za ich pomocą ciężkiego do usunięcia kamienia, ale odświeżysz łazienkę w ciągu tygodnia, by podtrzymać efekt weekendowego sprzątania.

Wycieranie ścian

Wróciłaś ze spaceru ze swoim pupilem, a on postanowił wytrzepać swoje mokre futro w korytarzu plamiąc przy tym ściany? Nie musisz się przejmować. Plamy ze ściany usuniesz nawilżonymi ściereczkami.

Odkurzanie bibelotów

Przy pomocy chusteczek nawilżanych łatwo i sprawnie pozbędziesz się kurzu z ozdób, obrazów czy ramek na zdjęcia. Wystarczy przetrzeć powierzchnie chusteczką i gotowe.

Wycieranie kabli

Chusteczki nawilżane idealnie radzą sobie z brudem, który znajduje się na kablach. To o wiele bezpieczniejsze i skuteczniejsze niż czyszczenie przewodów wilgotną ściereczką.

Ratunek poza domem

Chusteczki nawilżane świetnie sprawdza poza domem. Można wtedy wytrzeć nimi nie tylko ręce, ale także wykorzystać do przetarcia obuwia czy części garderoby.

Demakijaż

Chusteczki nawilżane mogą zastąpić płyny do demakijażu. Jeżeli akurat skończył nam się płyn do zmywania makijażu, bez problemu możemy użyć chusteczki, która równie dobrze, co on, poradzi sobie z makijażem.

Przypomnij sobie o… SKĄD BIERZE SIĘ PLEŚĆ W DONICZCE Z KWIATAMI? SKUTECZNE METODY, ABY SIĘ JEJ POZBYĆ

Jak informował portal Życie: NAJLEPSZE SPOSOBY NA UDROŻNIENIE RUR. DZIĘKI NIM NA DOBRE POZBĘDZIESZ SIĘ PROBLEMU ZATKANEGO ZLEWU

Portal Życie pisał również o… TE ZIOŁA I PRZYPRAWY MOŻESZ ŁATWO WYHODOWAĆ W DOMU. NADADZĄ POTRAWĄ WSPANIAŁEGO SMAKU