Triki potrafią naprawdę ułatwić nam życie. Czasami nawet je ratują. Świetnie sprawdzają się podczas codziennych, nagłych sytuacji. Poznaj kilka niezawodnych sposobów, które okażą się pomocne w sytuacji, która tak jak np. złamany obcas, może spotkać Cię wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewasz.

Zbyt ciasne jeansy

Często, po wyciagnięciu z pralki nasze jeansy są sztywne i skurczone. Aby szybko poradzić sobie z tym mało komfortowym zjawiskiem, należy spryskać je wodą. Aby tego dokonać wystarczy buteleczka z atomizerem i woda. Kiedy napełnimy butelkę woda, wystarczy spryskać nią spodnie, a następnie włożyć na siebie. W ten sposób jeansy dostosują się do naszego ciała i nie będą już niewygodne.

Złamany obcas

Sytuacja, w której złamie nam się obcas jest jedną z najgorszych sytuacji, które mogą nas spotkać. Najczęściej jak najszybciej udajemy się do najbliższego sklepu czy domu, aby zmienić buty. Co wtedy, kiedy nie mamy samochodu, a obcas złamie się nam na środku ulicy? Ściągniecie buta nie wchodzi w grę, jak się okazuje najlepszym sposobem jest stworzenie sobie płaskiego obuwia poprzez oderwanie drugiego z obcasów. Nie jest to zbyt komfortowe, ale z pewnością lepsze od chodzenia z jednym.

Kiedy „poszło oczko”

Aby zapobiec powstawaniu w rajstopach „oczek”, należy spryskać je lakierem do włosów. Kiedy jednak okaże się, że jest już za późno, a w naszych rajstopach pojawiła się dziurka, aby zapobiec jej dalszemu powiększaniu się, ją także należy spryskać lakierem do włosów.

Pierścionek, który się "zaklinował"

Aby ściągnąć z palca pierścionek lub obrączkę, która się na nim „zaklinowała”, należy posmarować palec wazeliną, która spowoduje, że biżuteria będzie mogła swobodnie ześlizgnąć się z palca. Jeżeli jej nie posiadamy, możemy także spróbować ściągnąć ją przy pomocy oliwki.

Matowe paznokcie w parę sekund

Marzą ci się matowe paznokcie a w domu nie posiadasz topu, który mógłby ci je zapewnić? Wystarczy, że świeżo pomalowane paznokcie potrzymasz przez chwilę nad parą wodną, a zwykły lakier straci połysk i stanie się matowy.