Kocham was, moi wrogowie, za pomoc znaleźć się i odbyć, nie kłaniać się przed trudnościami i lepiej zrozumieć ludzi.

- Wschodnia mądrość

W jednym państwie tak bardzo wierzyli w opatrzność, że mieli następujący zwyczaj: każda osoba skazana na śmierć przed egzekucją została zaproszona do losowania losu. W torbie były tylko 2 ulotki - „Życie” i „Śmierć”.

Jeśli skazany wyciągnął pierwszą ulotkę, został ułaskawiony. Jeśli drugi - zdanie zostało natychmiast wykonane. Tak więc każdy skazany miał nadzieję do ostatniej chwili, a sędziowie mieli dodatkowy głos „powyżej” za lub przeciw podjętej decyzji.

Zdarzyło się tak, że jedna osoba założyła własną firmę, stopniowo zaczęła się rozwijać i wraz z sukcesem, jak to często bywa, pojawiali się nieszczęśnicy. Najpierw oczerniły mężczyznę, a następnie podpisali wyrok śmierci.

Wiedząc, że skazany zawsze ma szansę na zbawienie, wyciągnęli z torby ulotkę z napisem „Życie” i dodali drugą ulotkę z napisem „Śmierć”. W ten sposób wrogowie nie pozostawili nikomu szansy na ucieczkę - bez względu na to, jaki liść wyciągnął, czekał go wyrok śmierci.

Ale mężczyzna miał także przyjaciół. Dowiedzieli się o intrygach wrogów, dostali się do więźnia w więzieniu i powiedzieli, że w torbie czekają na niego dwie „śmiercionośne” ulotki. Przyjaciele doradzili sędziom o tym i nalegali na sprawdzenie torby z remisem.

Ale, o dziwo, skazaniec był zachwycony tą wiadomością, poproszony, aby nikomu o tym nie mówić, i poinformował, że to go uratuje. Przyjaciele już zdecydowali, że przed śmiercią jego umysł był zdezorientowany, ale przekonał ich, aby milczeli.

Następnego ranka mężczyzna wyciągnął los i ... został zwolniony.

Zarówno przyjaciele, jak i wrogowie, świadomi dwóch wyroków śmierci w woreczku, byli zakłopotani: jak mógł wydostać się z tej pozornie beznadziejnej sytuacji?

Ale mężczyzna to zrobił: wyciągając liść z torby, bez czytania natychmiast połknął go. Sędziowie nie mieli innego wyboru, jak sprawdzić, który liść pozostał w torbie. A ponieważ była „śmierć”, oficjalnie ustalono, że osoba przedłużyła „życie”.

Tak więc wrogowie, przygotowując człowieka na pewną śmierć, mimowolnie doprowadzili go do zbawienia.

Nie zapominaj: wrogowie i wrogowie ze złego życia nie pojawiają się. Jeśli je masz, zasługujesz na zazdrość. I każda utalentowana osoba zawsze będzie miała nieszczęśników - tylko dlatego, że nie wszystkie talenty trafiły do ​​nich.

Przypomnij sobie TEGO NIE WIEDZIAŁEŚ O SERIALU "CZTEREJ PANCERNI I PIES". PO 50 LATACH PRAWDA UJRZAŁA ŚWIATŁO DZIENNE

Jak informował portal „Zycie” GORĄCE ZDJĘCIA ŻONY SŁAWOMIRA. CELEBRYTKA ZAPREZENTOWAŁA SIĘ W BIKINI

Zycie pisał również o KSIĄŻĘ HARRY I MEGHAN MARKLE WRĘCZĄ OSCARA? DOSTALI TAKĄ PROPOZYCJĘ