Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Z tego względu warto znać surwiwalowe techniki, które pomogą przetrwać bez posiadania odpowiednich narzędzi. Co ciekawe przydadzą się nie tylko w postapokaliptycznym świecie!

Otwieranie puszki bez otwieracza. Nawet nie wiesz, kiedy może Coi się przydać ten trik

Trik pozwalający otworzyć puszkę bez użycia otwieracza przypomina nieco metodę otwierania wina bez korkociągu. Choć w dzisiejszych czasach rzadko kiedy istnieje potrzeba wykorzystania tego typu technik, to nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać.

O ile otwieranie wina nie koniecznie będzie potrzebne do przetrwania, gdyż nie ma związku z podstawowymi potrzebami ludzkimi, o tyle puszka z jedzeniem to już zupełnie inna sprawa. W niektórych przypadkach stosowanie tej metody może nawet uratować życie, a przynajmniej zaspokoić głód.

Jak otworzyć puszkę bez otwieracza?

Pewien YouTuber prowadzący kanał "Crazy Russian Hacker" opublikował film, na którym krok po kroku wyjaśnia, w jaki sposób otworzyć puszkę bez otwieracza. Co trzeba zrobić?

Przede wszystkim potrzebna do tego będzie płaska i twarda, a przy szorstka powierzchnia, taka jak beton czy chodnik.

W pierwszej kolejności należy położyć puszkę dnem do góry i dynamicznie pocierać ją o powierzchnię. Następnie wystarczy odwrócić ją i zacisnąć z obu stron. Jeśli zostało to zrobione w prawidłowy sposób, to wieczko powinno samoczynnie odłączyć się.

Nadal nie otworzyłeś puszki? Można spróbować ponownie. Czasami skuteczne będzie dopiero kilkukrotne powtarzanie powyższej metody.

Jeśli masz pod ręką łyżkę, to ciekawym rozwiązaniem może być jeszcze inna metoda.

Zobacz także: SPRZĘTY KUCHENNE, O KTÓRYCH ISTNIENIU NIE MIAŁEŚ POJĘCIA. DO CZEGO SŁUŻĄ TAJEMNICZE AKCESORIA

Może zainteresuje Cię to: JAK PRAĆ BUTY W PRALCE? TE SPRAWDZONE PORADY UŁATWIĄ ŻYCIE KAŻDEMU, KTO CHCE ZADBAĆ O OBUWIE

Portal "Życie" poleca: ZDARZYŁO CI SIĘ KIEDYŚ PRZESOLIĆ ZUPĘ? NIE MA POWODÓW DO OBAW. MOŻNA JĄ SZYBKO I SKUTECZNIE URATOWAĆ