Wiele rzeczy może nas jeszcze zaskoczyć. Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że niektóre z nich mogą być tak użyteczne. Niekiedy okazuje się, że to, co wygląda na wymyślny wynalazek, w naprawdę prosty sposób potrafi ułatwić życie.

Tajemnicze akcesoria kuchenne

W wielu domach znajduje się okrągła szczotka. Włosie jest umieszczone w środku gadżetu. Choć wygląda na nieprzydatny, tak naprawdę ma ciekawe zastosowanie. Służy do czyszczenia kukurydzy.

Z jej pomocą można usunąć włókna, które znajdują się na kolbach kukurydzy. Te włoski dobrze sprawdzają się jako ochrona przed infekcjami układu moczowego, przy bólach głowy oraz zapaleniach gardła.

Wystarczy dwie łyżeczki włosków kukurydzy zalać 200 ml wody, następnie gotować przez 5 minut. Należy pić 3 razy dziennie po szklance wspomnianego naparu – między posiłkami.

Innym nietypowym przyborem jest krajalnica do banana. Istnieje inny sposób na krojenie banana, do którego potrzebna jest tylko igła, jednak pokrojenie tego owocu za pomocą krajalnicy jest dużo szybsze i łatwiejsze.

Wymyślono także specjalną krajalnicę do parówek. Dzięki temu otrzymamy parówki pokrojone w równe plastry. Mało tego – to urządzenie można kupić również w kształcie psa, co zabawnie nawiązuje do określenia „hot dog”.

Co niektórzy lubią spożywać także nietypowe jajka. Urządzenia do smażenia jajek w różnych kształtach już nikogo nie dziwią, większym zaskoczeniem jest… foremka, dzięki której jajka stają się kwadratowe!

Znajdzie się również coś dla amatorów chipsów. Z racji tego, że niektórzy z nich nie lubią się brudzić, mogą nabierać chipsy widelcem zamiast palcami!

Istnieje także widelec, którym nawija się makaron do spaghetti. I to nie byle jaki – trzeba tylko nacisnąć guzik, a gadżet sam nawinie makaron!

Przypomnij sobie o… NIEZWYKŁE WŁAŚCIWOŚCI RYŻU. PO CO WKŁADAĆ GO DO SZAFY I W JAKI SPOSÓB PRZYWRACA BANANOM ŚWIEŻOŚĆ

Jak informował portal Życie: TAK WYGLĄDA NAJDROŻSZY PIES NA ZIEMI, MASTIF TYBETAŃSKI. CZY WIESZ, ILE KOSZTUJE

Portal Życie pisał również o… CO CZEKA NAS W 2020 ROKU? PROROCTWA NOSTRADAMUSA SPRAWDZAJĄ SIĘ OD SETEK LAT. CO PRZEPOWIEDZIAŁ NA NAJBLIŻSZE MIESIĄCE