Nie można ufać wyłącznie przepowiedniom, jednak mogą one posłużyć za wskazówki, czego możemy się spodziewać. Jednym z najsłynniejszych mistyków, który zajmował się tą dziedziną, był Nostradamus.

Jego prawdziwe nazwisko to Michel de Nostredame. Ten francuski lekarz jest znany głównie dzięki swoim proroctwom. I choć zmarł prawie 500 lat temu, jego przepowiednie wciąż się sprawdzają.

Co wydarzy się w 2020 roku?

Nostradamus zapowiedział, że w tym roku władze państw będą próbowali wypracować metody, które pozwolą na poprawienie komfortu życia wszystkich, nie tylko najbogatszych osób. Dodatkowo będą bardziej słuchać ludzi.

Mistyk twierdził także, że ludzie będą żyli coraz dłużej, gdyż medycyna mocno się rozwinie.

Według jego przepowiedni sytuacja ekonomiczna w Europie pogorszy się. Całość rozpocznie się we Włoszech i przeniesie na teren całej Unii Europejskiej. Zapowiedział, że wiele banków zbankrutuje.

Prorok twierdził także, że już niedługo dojdzie do wojny klimatycznej. Wszystko dlatego, że na skutek ocieplenia klimatu część ludzkości będzie musiała przesiedlić się. To może doprowadzić do konfliktów o tereny, gdzie możliwe jest normalne życie.

Jak informował w swoich przepowiedniach, Stany Zjednoczone znacznie stracą na światowej arenie. Powodem ma być nieodpowiedzialna polityka oraz zbliżające się kolejne skandale. To sprawi, że władze USA będą ośmieszone, a ludność będzie żyła w jeszcze gorszych warunkach.

Nostradamus przewidział pozytywne zmiany w zakresie ekologii. Twierdzi, że głowy państw zrozumieją konieczność ograniczenia emisji zanieczyszczeń, a popularyzacja energii odnawialnej wzmocni gospodarkę państw.

Zgodnie z jego proroctwem lider Korei Północnej zostanie obalony, gdy zjednoczą się dwa państwa, będące aktualnie we wrogich stosunkach. Przywódca Korei ma wyemigrować, prawdopodobnie do Rosji, a to oznaczać będzie upadek dyktatury.

Wielki mistyk ostrzegał także przed wodą. Jak twierdził, już w 2020 roku dojdzie do wielkiej powodzi, którą odczują m.in. Włochy, Węgry, Wielka Brytania, Czechy.

Wierzycie w takie przepowiednie?

Przypomnij sobie o… CZY KSIĄŻĘ HARRY NIE JEST SYNEM KAROLA? SĄ JAK DWIE KROPLE WODY Z KOCHANKIEM KSIĘŻNEJ DIANY

Jak informował portal Życie: POZOSTAJEMY W WIEKU, W KTÓRYM NIE JESTEŚMY KOCHANI. NIE POWTARZAJ TYCH BŁĘDÓW

Portal Życie pisał również o… NAUKOWIEC WYDAŁ SENSACYJNE OŚWIADCZENIE I PODAŁ PRZYCZYNY ISTNIENIA BOGA