Na przedmiotach z PRL można sporo zarobić. Czasami warto przetrząsnąć zawartość swoich szaf, by znaleźć stare pamiątki – mogą być naprawdę dużo warte.

Ile można zarobić na pamiątkach z PRL?

Wielu starszych Polaków z sentymentem wspomina czasy PRL i kolekcjonuje pamiątki z minionego okresu. Mają one wartość głównie sentymentalną.

Tymczasem warto wiedzieć, że trzymane przez nas pamiątki mogą być bardzo cenne dla kolekcjonerów. Warto przyjrzeć się zawartości naszych szaf, ponieważ jest szansa, że sporo na tym zyskamy.

Za cenniejsze pamiątki możemy dostać nawet 10 tysięcy złotych! Jakie są pamiątki interesujące kolekcjonerów?

Jedne z pożądanych dokumentów to tzw. kartki spożywcze. W okresie PRL żywność była wydzielana. Każdy otrzymywał swój przydział i kupował produkty spożywcze na tzw. kartki.

Wszystko dlatego, że w sklepach półki świeciły pustkami. Dlatego Polacy otrzymywali swój przydział produktów, np. chleba, mięsa, masła czy słodyczy.

Obecnie jest to sytuacja trudna do wyobrażenia – w sklepach zawsze jest wiele produktów. Jednak kartki spożywcze z PRL-u cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a wystawiając je na aukcjach internetowych, można liczyć na spory zysk.

Inne cenne przedmioty to stare legitymacje ubezpieczeniowe. Znajdują się w niej wszystkie ważne informacje na temat przeszłości zawodowej osób, do których należały.

Polacy, którzy skrupulatnie je uzupełniali, z łatwością mogą dostać emerytury, nawet wtedy, gdy nie posiadają innych dokumentów, które udowadniają, że pracowali w danym miejscu.

Jednak najwięcej można zarobić na książeczkach mieszkaniowych. W okresie PRL były zakładane w celu uzbierania kwot potrzebnych na kupno mieszkania.

Często zdarzało się, że rodzice zakładali dzieciom książeczki mieszkaniowe i zapominali o nich. Obsługiwał je bank PKO, a w środku samego dokumentu znajdowały się informacje o wpłatach, jakich dokonano.

Książeczki mieszkaniowe są ważne również obecnie – istnieje możliwość wypłacenia zebranych na nich pieniędzy, zamknięcia ich bądź poproszenia o premię gwarancyjną.

W tym celu należy zwrócić się do PKO BP. Premia gwarancyjna może wynosić nawet 10 tysięcy złotych.

Przypomnij sobie o… SKUTECZNE SPOSOBY NA MOLE SPOŻYWCZE. CO ZROBIĆ, BY SIĘ ICH POZBYĆ

Jak informował portal Życie: TO, CO ZROBIŁ TEN MĘŻCZYZNA, WZRUSZA DO ŁEZ. DAŁ UBOGIEJ DZIEWCZYNCE NAJPIĘKNIEJSZY PREZENT, JAKI MOGŁA SOBIE WYMARZYĆ

Portal Życie pisał również o… TEN MĘŻCZYZNA TO PRAWDZIWY BOHATER. OBLAŁ KOCIĘTA GORĄCĄ KAWĄ, DZIĘKI TEMU PRZEŻYŁY