Cytryna jest prawdziwą witaminową bombą. Jest źródłem witamin C, A, E, B6 a także wapnia, potasu, magnezu, fosforu i cynku. Niewątpliwie pomaga w leczeniu przeziębienia. Cytryna oprócz tego posiada jeszcze inne umiejętności. Jakie?

Oczyszcza i nadaje powietrzu piękny zapach

Świeże powietrze bardzo pozytywnie wpływa na jakość snu. Aby poprawić powietrze w naszej sypialni wystarczy postawić obok lóżka cytrynę. Owoc należy pokroić na cztery części, a następnie posypać je solą. Tak pozostawiona cytryna, nie tylko oczyści powietrze, ale także zmieni jego zapach.

Poprawia koncentrację

By poprawić jakość swojej pracy, należy postawić cytrynę na naszym biurku. Można także położyć ją w każdym innym dowolnym miejscu w domu i w pracy.

Wzmacnia i poprawia wygląd paznokci

Mieszanka z soku z cytryny i łyżki oliwy z oliwek jest doskonałym środkiem wzmacniającym paznokcie. Wystarczy, że wmasujesz miksturę w paznokcie, a po pewnym czasie zauważysz, że są one znacznie zdrowsze.

Oczyszcza organizm

Ciepła woda z cytryną, wypita rano oczyszcza nasz organizm z toksyn i poprawia metabolizm. Pijąc codziennie rano wodę z cytryną wspomożesz proces odchudzania, a także podniesiesz ciśnienie krwi.

Usuwa łupież

Wystarczy spłukać włosy mieszanką soku z cytryny i wody, a po kilku razach nie zauważysz już śladu po łupieżu. Wszystko za sprawą jej przeciwzapalnych właściwości, które pozytywnie wpływają na skore głowy.

Jak informował portal Życie: TANI I SZYBKI SPOSÓB NA OCIEPLENIE OKIEN. NIE MUSISZ WYCHODZIĆ Z DOMU

Portal Życie pisał również o… JUŻ WIADOMO, KIEDY ZACZNĄ KRĘCIĆ KOLEJNĄ CZĘŚĆ „RANCZA”. CZY NA PLANIE POJAWI SIĘ TEŻ PAWEŁ KRÓLIKOWSKI