Autor opisuje, że nie możemy liczyć na szybkie wzbogacenie się. Nie wierzmy w loterie i nie uprawiajmy hazardu. Nie ma bowiem skrótu do sukcesu, trzeba zrozumieć, że zyski przynosi wysiłek, inicjatywa oraz dążenie do realizacji celów.

Odkładajmy gotówkę. Kalkulujmy finanse. Nie wydawajmy ponad możliwości i nie zaciągajmy długów. W statystykach Corley’a ludzie żyjący w ubóstwie kumulują kredyty, nie oszczędzając niczego: - Wydawanie ponad stan tworzy długoterminową biedę, bez nadziei na ucieczkę – pisze w swojej książce.

Duże znaczenie ma to, z kim się zadajesz. Zamożni ludzie otaczają się osobami, które osiągnęły sukces. W otoczeniu ubogich liczna jest obecność osób toksycznych, ze złym nastawieniem. To zdecydowanie nie sprzyja rozwojowi marzeń.

Nie bójmy się krytyki. Traktujmy ją jako cenną wiedzę na temat tego, co robimy poprawnie, a co błędnie. - Poszukiwanie krytyki jest kluczowym elementem do uczenia się i rozwoju (...) To niezbędny element do odnoszenia sukcesu w każdej branży - podkreśla Corley.

Odżywiajmy się zdrowo i dbajmy o kondycję. Nie jedzmy fast food’ów, nie pijmy za dużo kawy ani nie spożywajmy za dużej ilości cukrów. W zestawieniu Corley’a bogaci dbają o swoją formę, natomiast ubodzy zjadają ponad 300 kalorii w słabo jakościowym jedzeniu.

Nie nadużywajmy również alkoholu, który spowalnia nasze myślenie i źle wpływa na pamięć. Ponad 50% ubogich biorących udział w zestawieniu autora piło zdecydowanie za dużo. Bogaci, którzy osiągnęli sukces pili zdecydowanie mniej.

Nastaw się pozytywnie. Negatywne myślenie jedynie Cię pogrąży i oddali od realizacji planów. Ważna jest świadomość swojego nastawienia - przekonuje specjalista. Niesatysfakcjonująca praca, powodująca u nas jedynie stres to praca, którą należy zmienić, by nie była przeszkodą dla nas samych. Spędzajmy czas produktywnie na samorealizacji i kształceniu się.

Spędzanie czasu przed telewizorem jest mało rozwojowe i nie wpływa za bardzo na naszą edukację. - Produktywne spędzanie czas to znak firmowy samodzielnych milionerów. Marnowanie czasu to znak biednych – pisze Corley. Nie odniesiemy sukcesu, jeżeli za wszelką cenę będziemy trzymać się swojej strefy komfortu. Nie wpasowujmy się w otoczenie, nie próbujmy dopasować do czegoś, co nam nie odpowiada. Bądźmy decyzyjni i realizujmy plany.

W zestawieniu pisarza, bogaci znacznie bardziej dbają o siebie, swoją samorealizację, cechuje ich podążanie do wyznaczonych celów, nie trzymają się stereotypów i nie boją wyrażać własnego zdania. Mają po prostu inne podejście do życia, co według niego jest kluczem do sukcesu - Podążanie za bogactwem wymaga podejmowania ryzyka. Większość tego nie robi i dlatego nie są bogaci – przekonuje Corley. Może więc warto zastosować się do jego zaleceń i spróbować?

Warto sobie przypomnieć: ZA TAKIE PIENIĄDZE NIE DA SIĘ NORMALNIE ŻYC. PODANO WYSOKOŚĆ NAJNIŻSZEJ EMERYTURY

Portal "Życie" pisał: POLACY MUSZĄ PODJĄĆ JEDNĄ Z NAJWAŻNIEJSZYCH DECYZJI FINANSOWYCH W ŻYCIU. GDZIE MAJĄ TRAFIC TWOJE PIENIĄDZE

Portal "Życie" pisał również o: ZAKAZ HANDLU ZOSTANIE ZNIESIONY DLA SENIORÓW. POLSKI RZĄD ROZWAŻA TAKĄ PROPOZYCJĘ. OD KIEDY SĄ MOŻLIWE ZMIANY