W ostatnim czasie Meghan Markle i książę Harry ogłosili, że rezygnują z pełnienia obowiązków królewskich. Od tego momentu wszysycy Brytyjczycy czekają, jak potoczą się dalsze losy rodziny królewskiej i jaka będzie decyzja królowej Elżbiety II. Monarchini właśnie postanowiła zabrać głos w tej sprawie i wydała oficjalne oświadczenie.

Treść oświadczenia wydanego przez Królową Elżbietę II

Królowa Elżbieta II wydała oficjalne oświadczenie w sprawie Meghan Markle i księcia Harry’ego, które zostało opublikowane na Instagramie książąt Sussex. Opisała w nim, w jaki sposób widzi role obojga po opuszczeniu rodziny królewskiej.

Po wielu miesiącach rozmów i dyskusji cieszę się, że razem znaleźliśmy konstruktywne i wspierające krok mojego wnuka i jego rodziny. Harry, Meghan i Archie zawsze będą kochanymi członkami mojej rodziny. Zdaję sobie sprawę z wyzwań, jakie napotkali w ciągu ostatnich dwóch lat i popieram ich pragnienie bardziej niezależnego życia - rozpoczęła monarchini.

Chcę im podziękować za ich poświęcenie i pracę w kraju i poza nim, i jestem szczególnie dumna z tego, że Meghan tak szybko stała się jedną z nas. Cała moja rodzina ma nadzieję, że dzisiejsze porozumienie pozwoli im zacząć budować szczęśliwe i spokojne nowe życie – brzmi treść dokumentu sygnowanego przez królową Elżbietę II.

Jaką decyzję podjęła królowa Elżbieta II?

Według najnowszych ustaleń rodziny królewskiej, książęta Sussex już wkrótce przestaną używać swoich dotychczasowych tytułów. Nie będą także dłużej utrzymywać się ze środków publicznych. Co więcej zobowiązali się do zwrotu pieniędzy, za które wyremontowali swoją posiadłość Frogmore Cottage. To całkiem pokaźna suma, bo aż 2,4 miliona funtów.

Harry i Meghan Markle nie zrezygnują z utrzymywania swoich prywatnych stowarzyszeń i patronatów. Obydwoje uznali, że choć nie mogą dłużej oficjalnie reprezentować monarchini, to z pewnością mają zamiar żyć utrzymując wartości jej Królewskiej Mości.

Para planuje zamieszkać na stałe w Ameryce Północnej. Ustalnia, o których mowa zostaną wprowadzone w życie wiosną 2020 roku.

Zobacz także: TEGO SIĘ NIE SPODZIEWALIŚCIE. KSIĄŻĘ HARRY SKONFRONTOWAŁ SIĘ Z DZIENNIKARZAMI: "BĘDZIECIE MIEĆ PRZECHLAPANE"

Może zainteresuje Cię to: JAK REZYGNACJA HARREGO WPŁYNIE NA RELACJĘ MIĘDZY NIM, A KSIĘCIEM WILLIAMEM? KRÓLEWSCY SPECJALIŚCI NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI

Portal "Życie" informował o: KSIĄŻĘ KAROL JEST POWAŻNIE CHORY. LEKARZE NIE DAJĄ MU NAWET ROKU. CO MU JEST