Wydawać by się mogło, że policjantów z drogówki nic już nie jest w stanie zaskoczyć. Zdarzają się jednak sytuacje, które zadziwiają niejednego doświadczonego funkcjonariusza.

Takiej kontroli policjanci nie mogli się spodziewać. W czasie patrolu autostrady, uwagę funkcjonariuszy przykuł jeden z samochodów. Pojazd stanowił zagrożenie na jezdni z powodu tego, iż poruszał się zbyt wolno.

Kiedy policjanci zatrzymali auto okazało się, ze prędkość na liczniku w trakcie jazdy na autostradzie wynosiła 30km/h. Jednak to nie prędkość najbardziej zadziwiła funkcjonariuszy. Zaskakujące były pasażerki oraz kierowca pojazdu.

Taka kontrola zdarza się bardzo rzadko

Po dotarciu do samochodu okazało się, że znajdują się w nim cztery staruszki. Kierowca i pasażerki po zatrzymaniu wyglądały na przerażone i wyraźnie obawiały się kontroli. Zdezorientowane od razu zarzuciły policjanta pytaniami o powód zatrzymania.

Kobiety tłumaczyły, iż nie przekroczyły prędkości, ani nie złamały innych drogowych przepisów, dlatego nie mają pojęcia dlaczego podlegają kontroli drogówki.

Opanowany policjant starał się jasno wytłumaczyć seniorkom powód zatrzymania:

"To prawda, na pewno nie jechała pani zbyt szybko, ale jazda dużo poniżej ograniczenia prędkości również może być zagrożeniem dla innych kierowców."

"Jadę zgodnie z przepisami"

Kobieta uparcie twierdziła jednak, że jedzie zgodnie z nakazującymi przepisami. Staruszka argumentowała, iż znaki wskazywały na to, iż ma prowadzić pojazd z prędkością 30 km/h.

Okazało się jednak, że znaki wcale nie informowały o prędkości, a o numerze drogi, po której jechały seniorki.

Cała sytuacja rozbawiła policjantów, którzy, mimo wszystko wyjaśnili kierowcy, iż zbyt wolna jazda także stwarza zagrożenie na drodze.

Problem zbyt wolnej jazdy jest dość powszechny wśród starszych kierowców. Wielokrotnie funkcjonariusze dostają zgłoszenia o autach, które jadąc ze zbyt niską prędkością utrudniają ruch na jezdni.

Takie zachowania mogą być nawet karane mandatami. Trzeba więc pamiętać o tym, iż najważniejsze jest dostosowanie prędkości do odpowiednich warunków oraz o tym, iż wolno, nie zawsze znaczy bezpiecznie.

Przypomnij sobie o: TYCH RESTAURACJI NIE POSTAWIŁA NA NOGI NAWET MAGDA GESSLER. NAJWIĘKSZE PORAŻKI "KUCHENNYCH REWOLUCJI"

Jak informował portal "Życie": BABCIA RYZYKOWAŁA ŻYCIEM 7-LATKA, ŻEBY URATOWAĆ KOTA. NAGRANIE Z BALKONU, OD KTÓREGO WŁOS JEŻY SIĘ NA GŁOWIE

Portal "Życie" pisał również: NA TEN SKLEP CZEKA WIELU POLAKÓW. W SIECI FUNKCJONUJE JUŻ JEGO POLSKA STRONA INTERNETOWA