Koty są bardzo inteligentnymi stworzeniami, jednak większość z nich niechętna jest do nauki nowych trików. Zazwyczaj mruczące czworonogi jedynie reagują na imię.

W sieci można znaleźć wiele filmików i informacji o kotach, które wykonują coraz to nowsze sztuczki. Jedna z kobiet postanowiła nauczyć swojego pupila jednej z nich.

Co niezwykłego potrafi Butcha?

Butcha, bo tak ma na imię czworonóg, jest kotem należącym do 32-letniej kobiety, Kirstie Fraser. Zaobserwowała u niego zachowanie, które skłoniło ją do próby nauczenia pupila jednej sztuczki.

Wszystko przez to, że Kirstie zobaczyła Butchę siedzącego na desce klozetowej. Zdecydowała o podjęciu prób nauczenia go korzystania z toalety.

Kobieta nie sądziła, że uda jej się odnieść sukces. Tymczasem Butcha bardzo szybko zrozumiał, w czym rzecz, i zaczął załatwiać swoje potrzeby do toalety – zupełnie tak, jak człowiek.

Właścicielka kota wyznała, że jest on nieco rozpieszczony i raczej nie lubi wychodzić z domu, szczególnie, gdy pogoda nie rozpieszcza. Uważa, że nauczenie go korzystania z toalety było dobrym rozwiązaniem.

Czy koty powinny korzystać z ludzkiej toalety?

Choć Butcha korzysta z toalety, co zdaniem Christie jest bardzo wygodne, należy zadać sobie pytanie, czy na pewno jest to dobre dla samych kotów.

Odpowiedź specjalistów jest jasna – nasi mruczący przyjaciele zdecydowanie nie powinni korzystać z WC w „ludzki” sposób. Dlaczego lepiej nie uczyć kota takich zachować?

Przede wszystkim tym sposobem odbiera się kotu możliwość zakopywania – a jest to naturalny odruch tych zwierząt, przy korzystaniu z toalety nie mają czego i w jaki sposób zakopać (inaczej niż przy żwirku z kuwety).

Bardzo ważny jest też fakt, że podczas korzystania z WC kot bardzo łatwo może się poślizgnąć i upaść. W tym przypadku wpadnie do toalety, z której – przy tak ogromnym stresie i panicznej reakcji – nie będzie mógł wyjść i zostanie uwięziony.

Kolejną ważną kwestią jest fakt, że zwierzę może także wypić wodę z toalety – a zazwyczaj w muszli znajduje się kostka toaletowa lub inne szkodliwe preparaty. Tym sposobem może dojść do zatrucia.

Dodatkowo możemy nie zauważyć niepokojących objawów, np. krwiomoczu lub biegunki, które często pomagają rozpoznać kocie choroby (a warto wiedzieć, że te czworonogi potrafią dobrze maskować złe samopoczucie i czasem dopiero przy sprzątaniu kuwety odkrywamy problem).

Dodatkowo kot, który załatwia się do toalety, na starość może mieć problem ze wskoczeniem na muszlę oraz utrzymaniem równowagi podczas korzystania z WC.

Niektóre koty po jakimś czasie zaczynają załatwiać się poza toaletę, następnie mogą wybrać np. wannę czy prysznic – ponieważ powierzchnia jest podobna, a są to miejsca wygodniejsze dla czworonogów.

Warto się więc zastanowić, czy aby na pewno dla swojej wygody chce się ryzykować kocim zdrowiem, a czasem nawet życiem.

Przypomnij sobie o… KRÓLOWA ELŻBIETA WYBRAŁA NASTĘPCĘ TRONU. PODANO DATĘ KORONACJI, TO JUŻ W TYM ROKU

Jak informował portal Życie: MĘŻCZYZNA ZOSTAWIŁ BUTELKĘ Z WODĄ W ROZGRZANYM SAMOCHODZIE. PO TYM, CO SIĘ STAŁO, NIGDY JUŻ TEGO NIE ZROBI

Portal Życie pisał również o… CHŁOPIEC, KTÓRY ZOSTAŁ NAZWANY BRATEM ROKU. TO NAGRANIE TRZEBA OBEJRZEĆ, JEST NIESAMOWITE