Naukowcy przebadali mumię, znalezioną w 1929 roku

Tym razem w ręce naukowców trafiła pochodząca z wyspy Uunartaq, znajdującej się u wybrzeży Grenlandii mumia, która znaleziona została w 1929 roku. Naukowcy zdecydowali się przeskanować ciało i dokonali niesamowitego odkrycia. To, co znajdowało się w jej środku, wprawiło ich w osłupienie.

Ich odkrycie było nieprawdopodobne

Naukowcy byli zdumieni faktem, że to, co doskwiera współczesnej ludzkości, dotykało także żyjącą ponad 500 lat temu ludzkość. Badacze niedowierzali własnemu odkryciu. Musieli powtarzać badania kilkukrotnie po to, by mieć stuprocentową pewność, co do wiarygodności własnych badań.

Jak sie okazuje, żyjący pół wieku temu Eskimosi, cierpieli na te samą chorobę, co współczesna ludzkość. Przebadane ciało wykazało, że osoba cierpiała na straszliwą chorobę. Mowa o miażdżycy, czyli przewlekłej chorobie polegającej na występowaniu zmian zwyrodnieniowo-wytwórczych w błonie wewnętrznej i środkowej tętnic.

To, co najbardziej zdziwiło naukowców, to fakt, że na miażdżycę cierpieli Eskimosi, których dieta bogata była w kwasy omega-3. Badanie przeprowadzone przez naukowców okazuje się być dowodem na to, że dieta bogata w kwasy omega-3 wcale nie gwarantuje tego, że nie zachorujemy na miażdżycę. Nie ma stuprocentowego sposobu na zachowanie pełnego zdrowia.