Kto z nas nie pije herbaty. Zapewne niewiele osób rezygnuje z tej codziennej przyjemości. Są tacy, którzy stawiają na herbaty liściaste, ale też i tacy, którzy wybierają szybkie zaparzenie napoju za pomocą torebek.

I o ile herbaty liściaste można zalewać wrzątkiem więcej niż raz, o tyle torebki po jednym zużyciu są już bezwartościowe. A gdzie lądują bezwartościowe przedmioty? Oczywiście w koszu. Okazuje się jednak, że wyrzucane torebki mogą znaleźć inne zastosowania.

Ci, którym zależy na ekologii koniecznie powinni znać sposoby ponownego wykorzystywania zużytych torebek po herbacie. Do czego można je używać?

Ponowne zastosowanie torebek po herbacie

Problem podrażnionych oczu

Torebki po herbacie mogą służyć tym, który mają problemy z podrażnionymi oczami. Położenie kompresu z torebek po czarnej herbacie ukoi i zmniejszy opuchliznę oczu. Innym sposobem jest także stworzenie naparu z użytych już torebek. Ponownie zaparzone będą słabsze, ale mimo to, nie stracą swoich właściwości.

Sposób na nieprzyjemny zapach

Torebki po herbacie mogą skutecznie wyeliminować nieprzyjemny zapach np. z butów. Wystarczy umieścić je w obuwiu i pozostawić na kilka godzin. W taki sam sposób można pozbyć się niepożądanego zapachu z lodówki czy z dłoni np. po krojeniu cebuli czy czosnku.

Skuteczne na ból zęba

Okazuje się, że torebki po herbacie mogą złagodzić ból zęba. Wilgotna, zmoczona w ciepłej wodzie torebka może przynieść chwilowe ukojenie stanom zapalnym w jamie ustnej.

Pomaga podczas oparzeń

Schłodzona torebka, najlepiej po zielonej herbacie, może nieść ukojenie dla oparzonej skóry. Herbata skutecznie ukoi ból i pieczenie.

Odżywia włosy

Torebki po herbacie mogą także być dobrym sposobem na regenerację i odżywienie naszych włosów. Napar z herbaty pomaga też w walce z łupieżem. Wystarczy wmasować ostudzony napój w skórę głowy i pozostawić na kilkanaście minut.

Płukanki z herbaty są też skutecznymi sposobami na rozjaśnianie włosów. Systematyczne używanie herbaty daje blondynkom naturalne efekty rozświetlenia.

Ukoi zmęczone stopy

Napar z czarnej herbaty zadziała kojąco na zmęczone stopy. Ponadto również zapobiegnie rozwijaniu się grzybów i bakterii. To dobry sposób na walkę z nadmierną potliwością stóp.

Skuteczny środek czyszczący

Zużyte torebki po herbacie mogą zostać wykorzystane do czyszczenia drewnianych mebli czy podłóg. Dodatkowo stosuje się je także w myciu okien i luster. Wywar z herbaty zapobiega powstawaniu smug.

Torebka po herbacie skutecznie usunie też zabrudzenia naczyń. Wystarczy jedynie zamoczyć je w wywarze z napoju.

Ptzypomnij sobie o: PRZEPALIŁA CI SIĘ ŻARÓWKA? OD DZIŚ ICH NIE WYRZUCAJ. PRZEKONAJ SIĘ JAK CIEKAWIE MOŻESZ JE WYKORZYSTAĆ

Jak informował portal "Życie": NIETYPOWE ZASTOSOWANIE SODY OCZYSZCZONEJ. NIE MIAŁEŚ O NICH POJĘCIA

Portal "Życie" pisał również: SKUTECZNE USUWANIE PLEŚNI. WYSTARCZY JEDEN EKOLOGICZNY SKŁADNIK