"Siedem życzeń" polski serial telewizyjny, stał się najpopularniejszym serialem młodzieżowym lat 80. Prosta fabuła, mimo wszystko zaskarbiła sobie ogromną sympatię widzów. W serialu można ujrzeć losy głównego bohatera, Darka, który próbuje uratować czarnego kota przed podwórkowymi chuliganami. Okazuje się jednak, że nie jest to taki zwykły futrzak, ponieważ potrafi mówić. W zamian za uratowanie mu życia obiecuje chłopcu spełnić jego tytułowe siedem życzeń.

Jak podaje portal pikio.pl , twórcy i bohaterowie produkcji zdobyli wielkie uznanie, a co więcej ich dzieło do dziś podoba się młodzieży. Daniel Kozakiewicz był jednym z aktorów młodego pokolenia, któremu wróżyło się ogromną karierę. Zdecydował się jednak wybrać inną ścieżkę rozwoju.

Portal pikio.pl, podaje że niebywały sukces producenci zawdzięczają odrobinie magii, która została wpleciona w prostą fabułę. Dzięki temu właśnie serial przyciągał przed telewizory nie tylko najmłodszych, ale i starszych widzów.

Daniel Kozakiewcz, który wcielił się w postać głównego bohatera miał przed sobą szeroko otwarte drzwi do wspaniałej karirery Widzowie go uwielbiali. Postanowił jednak wybrać zupełnie inną ścieżkę kariery i zająć się swoją największą pasją. Nie przekonały go liczne propozycje w kolejnych młodzieżowych serialach, a to, jak potoczyły się jego losy, jest naprawdę niebywałe

Daniel Kozakiewicz swoją karierę aktorską rozpoczął w wieku zaledwie 12 lat. To właśnie rola Darka Terkowskiego przyniosła mu największy sukces.

Kozakiewicz zagrał także w innych serialach, były to między innymi, "Blisko, coraz bliżej", "1944", "Zmiennicy" oraz "Rodzina Kanderów". Oprócz tego wystąpił również w kilku filmach fabularnych, jednym z najgłośniejszych był "Dekalog X" Kieślowskiego. Wyreżyserował także własny film, którego tytuł brzmiał, "Sen o kanapce z żółtym serem".

Jak podaje pikio.pl, zajmuje się fotografią i prowadzi nawet własną galerię. Gdy był już dorosłym mężczyzną, podjął decyzję o wyemigrowaniu z kraju.

Po wyprowadzce z kraju osiedlił się w stolicy Peru, Limie. Po kilku latach zdecydował, że wróci do Polski.

Obecnie wciąż zajmuje się fotografią artystyczną, ale także zasiada w jury jednego z festiwali filmowych. Polish Short Film Festival cieszy się ogromną popularnością, a mężczyzna nie ukrywa radości, jaką czerpie z pracy z młodymi twórcami.

Warto sobie przypomnieć: POWSTAJE NOWY SERIAL Z MACIEJEM STUHREM W ROLI GŁÓWNEJ. POWTÓRZY SUKCES BELFRA

Portal "Życie" pisał: CZY KULTOWY SERIAL TVP WRÓCI NA ANTENE. PLOTKI POSTANOWILI SKOMENTOWAĆ SAMI AKTORZY

Portal "Życie" pisał również o: WOJEWÓDZKI ZOSTANIE OJCEM. DZIENNIKARZ ZDOBYŁ SIĘ NA PORAŻAJĄCE WYZNANIE