Ekologia zaczyna być modna. To stwierdzenie może cieszyć, zwłaszcza gdy w dzisiejszych czasach świat walczy z ogromym zaniczyszczeniem środowiska. Wszechobecny plastik oraz niepodlegające recyklingowi produkty stanowią poważne zagrożenie dla naturalnych ekostystemów.

Zmian, do których doprowadziła niszczycielska działalność człowieka nie da się już odwrócić, ale zawsze może je zahamować. Pomóc ma w tym właśnie ekologia i świadomość konieczności dbania o środowisko.

Na szczęście na rynku coraz więcej producentów zaczyna dostrzegać problem naszej, tonącej w odpadach, planety. W sklepach można już kupić wiele alternatywnych, ekologicznych produktów codziennego użytku.

Plastikowe butelki zamieniane są na szklane, a reklamówki na torby wielorazowego użytku. Eko-rewolucja dotknęła także środków czystości oraz higieny. Coraz więcej z nich jest wytwarzanych z naturalnych produktów, co więcej pakowanych w naturalne, biodegradalne opakowania.

Doskonałym tego przykładem są np. bambusowe szczoteczki do zębów. Ich stosowanie ogranicza produkcję plastiku oraz wpływa na poprawę warunków środowiskowych. Wydawać by się mogło, iż to niewielka rzecz. Jednak nawet taka drobnostka powtórzona przez kilka tysięcy osób staje się czymś naprawdę wielkim.

I choć problem plastikowych szczoteczek do zębów znalazł rozwiązanie, to przez długi czas wyzwaniem dla producentów były plastikowe tubki past do zębów. Obecnie znane tuby wytwarzane są aż z 11 warstw plastiku, polimerów i związków chemicznych, co sprawia, że są na podium najbardziej zanieczyszczających świat produktów.

Przyszedł czas na zmiany!

Rozwiązaniem problemu nadmiaru plastiku w tubkach past do zębów są alternatywne pasty w tabletkach. Ponadto są one pakowane w papierowe torebki, co stanowi kolejny ekologiczny atut.

Pomysłodawcami tego projektu są: Damien Vince i Mike Medicoff. Mężczyźni pracując w ramach projektu firmy „Change Toothpaste” stworzyli innowacyjne opakowania dla popularnego produktu.

Zaprezentowane przez Kanadyjczyków tabletki nie są toksyczne i całkowicie podlegają rozkładowi.

Jak działają tabletki?

Jak donosi „Whitemad” po przeżuciu i zmieszaniu ze śliną tabletka rozpuszcza się i zamienia w pianę. Tak powstała substancja praktycznie w niczym nie róźni się od tradycyjnej pasty. Więc klienci nie muszą obawiać się drastycznych zmian. Inne jest jedynie opakowanie, a cała zawartość pozostaje taka sama.

W opakowaniach w cenie 10 dolarów można znaleźć 65 tabletek. Tyle kosztuje codzienne zaangażowanie w ekologię.

Warto sobie przypomnieć...LIDL WALCZY Z PLASTIKIEM. WPADŁ NA FANTASTYCZNY POMYSŁ

Portal "Życie" pisał: NADRUKI NA JAJKACH. MAŁO KTO WIE, CO ONE OZNACZAJĄ

Informował również...JEDYNY TAKI KOT NA ŚWIECIE. JAK WYGLĄDA NIETYPOWY MRUCZEK