Według badań naukowców ze Stack Overflow, słuchanie ciężkiego brzmienia może nam pomóc w pracy i życiu codziennym. To nieprawdopodobne odkrycie wywraca do góry nogami stereotypy.

W ankiecie wzięło udział 90 tysięcy programistów. Wśród nich 3,2 procent przyznało, że ich ulubioną muzyką jest ekstremalny metal. Wynik jest imponujący ponieważ szacuje się, że na świecie pracuje około 26 mln osób na tym stanowisku.

Co sprawia, że muzyka ma taki wpływ na ludzi?

Okazuje się, że growl (technika wokalna wykorzystywana w ekstremalnej muzyce metalowej), odbierany jest przez mózg człowieka nie jako słowa, a jako dźwięk. To właśnie dlatego muzyka death- i black metalowa stanowi dla naszego umysłu jednolitą całość, a nasza koncentracja utrzymuje się na dłużej. Inaczej niż w innych gatunkach muzyki, w których wokal jest na pierwszym planie.

Ekstremalny metal ma dobry wpływ na młodych ludzi

Jednak raport Stack Overflow nie jest jedynym opracowaniem na temat. Naukowcy z Macquarie University również zajęli się podobnymi badaniami.

Wyniki eksperymentu jaki przeprowadzili pokazały, że ekstremalna muzyka metalowa nie wywołuje agresywnych zachowań. A jeśli przyjrzeć się innym badaniom australijskich autorytetów, okazuje się, że dotychczasowe opinie laików w tym temacie były zupełnie błędne.

Ciężkie brzmienia pomagają również odreagować stres. Przynależność do grupy słuchaczy ekstremalnej muzyki umożliwia, szczególnie młodym osobom, zachować poczucie akceptacji. Tym bardziej, że zarówno muzycy, jak i fani muzyki metalowej, pomimo swojego wyglądu, okazują się ludźmi bardzo tolerancyjnymi. Najlepiej widać to na koncertach i festiwalach. Warto się przekonać!

Jak informował portal Życie: Setki ton skażonego, polskiego mięsa drobiowego. Jest oficjalna informacja Agencji Bezpieczeństwa

Przypomnij sobie o: Weszły w życie nowe przepisy o ruchu drogowym. Od dziś kierowcy mają dodatkowe obowiązki

Portal Życie pisał również o: Gromada niedźwiedzi polarnych opanowała całą miejscowość. Mieszkańcy zostali uwięzieni we własnych domach