Każdy z nas w inny sposób patrzy na świat i zwraca uwagę na różne rzeczy. Właśnie z tego właśnie powodu na jednym obrazku dwoje ludzi może zobaczyć coś zupełnie innego.

Dowodem tego jest test Rorschacha, zwany także testem plam atramentowych. To przeprowadzane od wielu lat badanie psychologiczne, które przez lekarzy używane jest do określania cech osobowości pacjentów oraz diagnozowania ich zaburzeń psychicznych.

Pacjentowi przedstawianych jest dziesięć kart z plamami atramentowymi. Jego zadaniem jest opowiedzenie o tym, co na nich widzi. Jego wypowiedzi są klasyfikowane według specjalnego klucza, na podstawie którego tworzona jest analiza jego osobowości.

Doskonałym przykładem rysunku, na podstawie którego można określić ukryte cechy osobowości, jest poniższa ilustracja. Spójrz na nią. Czy twoim zdaniem przedstawia twarz mężczyzny? A może jednak kobiety?

Odpowiedź zdradza twój sposób patrzenia na świat i kilka interesujących informacji na temat Twojego charakteru. Pamiętaj jednak, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie! Liczy się zatem tylko to, co dostrzeżesz jako pierwsze.

Twarz kobiety

Jeśli na obrazku najpierw dostrzegłeś twarz kobiety, jesteś osobą pracowitą i pragmatyczną. Twardo stąpasz po ziemi i zawsze dążysz do celu. Jesteś ambitny, masz cechy przywódcze i często odnosisz sukcesy w pracy.

Nie lubisz tracić nad sobą panowania, jednak masz skłonność do szybkiego wpadania w złość. W takich momentach odkładasz na bok kurtuazję i bywasz brutalnie szczery. Z tego powodu inni mogą ci zarzucać, że jesteś niewrażliwy.

Jednak ty nie lubisz użalania się nad sobą i owijania w bawełnę – wolisz mówić prosto z mostu. Nie zależy ci na zdobywaniu sympatii innych ludzi. Potrafisz jednak docenić tych, którzy przy tobie trwają.

Twarz mężczyzny

Jeśli na ilustracji w pierwszej kolejności zauważyłeś męską twarz, oznacza to, że jesteś bardzo rodzinny. Więzy krwi mają dla ciebie ogromne znaczenie, a rodzina jest dla ciebie priorytetem. Nie ma przeszkody, której nie mógłbyś pokonać dla szczęścia swoich najbliższych. Bezustannie roztaczasz nad nimi opiekę.

Masz również duże pokłady empatii – bez trudu wyczuwasz emocje innych ludzi i łatwo ci jest ich rozszyfrować. Z tego powodu również ciężko coś przed tobą ukryć.

Z kolei sam należysz do osób skrytych i zamkniętych w sobie. Zazwyczaj jesteś bardzo spokojny i rzadko tracisz opanowanie. Jesteś świetnym obserwatorem, który bacznie się przygląda i analizuje sytuację.

Na portalu "Życie" dowiesz się również... ROKSANA WĘGIEL UJAWNIŁA KOLEJNY WIELKI TALENT. NASTOLATKA JEST ŚWIETNA NIE TYLKO W ŚPIEWIE

Portal "Życie" informuje także o... TRZYMASZ LOS W SWOICH RĘKACH. LINIE, W KTÓRYCH ZAPISANA JEST NASZA PRZYSZŁOŚĆ

Warto sobie przypomnieć... TO WYDARZYŁO SIĘ NAPRAWDĘ. PODCZAS POŁOWÓW AUSTRALIJSKI RYBAK ZŁOWIŁ PREHISTORYCZNEGO REKINA. NAUKOWCY SĄ ZASKOCZENI