Internauci uwielbiają zagadki. Do ich gustu szczególnie przypadły te, które sprawdzają nasze umiejętności. Kto z nas, czasem nie lubi przetestować samego siebie i sprawdzić, czy oczekiwania, co do naszej inteligencji czy spostrzegawczości mają odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Jakiś czas temu, pisaliśmy o teście na inteligencję. Przedstawiliśmy wówczas zestaw pytań, na które trudno było jednoznacznie odpowiedzieć. Co ciekawe, najwięcej poprawnych odpowiedzi udzielały dzieci, ale i zdarzali się tacy, którzy zabłysnęli niemałą wiedzą.

Tym razem, przyszedł czas na test na spostrzegawczość. I choć wydawać, by się mogło, że posiadanie sprawnego wzroku pomaga w rozwiązaniu tej zagadki, to jednak nie wszystko, czym trzeba się wykazać.

Nasz umysł często podąża swoimi ścieżkami i to, co widzimy nie zawsze jest zgodne z rzeczywistością, dlatego dopiero połączenie doskonałego wzroku z umiejętnością logicznego myślenia pozwala udzielić w tym teście poprawnej odpowiedzi.

Mianowicie, chodzi o pewną ilustrację, która przedstawia kilka postaci. Z pozoru obrazek wydaje się wyraźny i prosty w zinterpretowaniu. Jednak, kiedy przychodzi do odpowiedzi na pytanie: "Ile dzieci znajduje się na ilustracji?", nasz umysł się myli!

Obrazek jest starą reklamą specyfiku znanego jako „balsam doktora Setha Arnolda”. Ilustracja przedstawiająca na pierwszy rzut oka 3 dzieci wcale nie jest tak oczywista. Okazuje się bowiem, że nie 3 ale 5 dzieci znajdziemy na obrazku!

Czwarte dziecko można dostrzec między psem a dziewczynką, z kolei piąte "chowa się" w jej fartuszku.

Trzeba się bardzo uważnie przyjrzeć, by zauważyć ukryte bohaterki. Z kolei, ci, którym się to bez problemu udało, mogą cieszyć się z tego, że test na spostrzegawczość zaliczyli na szóstkę!

Przypominamy o: DOWIEDZ SIĘ, JAKI JESTEŚ W MIŁOŚCI NA PODSTAWIE KSZTAŁTU USZU!

Informowaliśmy też o: OTO TOP 6 NAJBARDZIEJ KŁÓTLIWYCH ZNAKÓW ZODIAKU

Portal "Życie" pisał także: NAUKOWCY ODKRYLI NOWĄ CHOROBĘ! MILIONY OSÓB POWINNY SIĘ PRZEBADAĆ