Życie z osobą chorą jest niebywale trudne. Przekonują się o tym ci, którzy opiekują się bliskimi w ostatnich chwilach życia. Chwile te zapamiętuje się na zawsze i zazwyczaj są to niestety smutne wspomnienia.

Jednak ważne jest to, by w ostatnich dniach życia sprawiać ludziom radość. Wiele osób, które zmagają się z chorobami nie potrafi już onaleźć w sobie optymizmu i trudno się temu dziwić, ale czasem wystarczy wtedy zapytać o ostatnią wolę chorego. Być może okaże się, że jest jeszcze coś, co można zrobić dla bliskiej osoby.

Tak też było w przypadku pewnego mężczyzny i jego dziadka. Jak donosi portal "Pikio.pl", 87-letni Norbert Schemm zachorował na raka. Wiedział, że jego życie zbliża się ku końcowi i dlatego poprosił swoje wnuki o ostatnią przysługę.

Mianowicie, 87-latek z Appleton w stanie Wisconsin zapragnął napić się z nimi piwa. Jego wola została spełniona. Do jego domu przyjechali wszyscy ci, na których mu zależało, by po raz ostatni wspólnie podnieść do ust kufel złotego trunku.

Tę nietypową sytuację upamiętnił jeden z wnuków, który zrobił zdjęcie rodzinie. Moment ten okazał się dla niego tak ważny, iż postanowił opublikować go w sieci.

W rozmowie z BBC mężczyzna przyznał:

"Teraz, gdy patrzę na to zdjęcie, daje mi to ukojenie. Mogę powiedzieć, że mój dziadek się uśmiecha. W rzeczywistości pomogło nam to w cierpieniu. Pocieszające jest to, że moi dziadkowie i ich dzieci byli razem w jego ostatnich chwilach "

Fotografia na łożu śmierci zainspirowała innych internautów do tego, by dzielić się takimi przeżyciami w sieci. Wielu ludzi, dzięki niej z pewnością bardziej doceni ostatnie momenty z bliskimi i zacznie z nich czerpać tyle, ile się da.

Warto sobie przypomnieć o:TINA TURNER SKOŃCZYŁA 80 LAT. GWIAZDA W MUZYCE OSIĄGNĘŁA WSZYSTKO, ALE JEJ ŻYCIE PRYWATNE BYŁO PASMEM NIESZCZĘŚĆ

Portal "Życie" pisał...TO WIDEO ROZCZULI KAŻDEGO. MŁODY LEKARZ ZNALAZŁ SPOSÓB NA USPOKOJENIE DZIECKA W TRAKCIE BADANIA [WIDEO]

Informował również: 72-LETNI KAROL STRASBURGER ZOSTAŁ OJCEM. ZNAMY PŁEĆ I IMIĘ JEGO PIERWSZEGO DZIECKA