Substytut mięsa, który udało się osiągnąć firmie Air Protein, może być rewolucyjny na skalę światową. Krowy bądź inne zwierzęta pasące się, zanim trafią na talerz – pochłaniają ogromne ilości paszy.
Tak ogromne, że z powodzeniem dałoby się wykarmić nią ludzi na CAŁEJ planecie w ten sposób, że NIKT nie chodziłby głodny. Dodatkowo zwierzęta produkują mnóstwo zanieczyszczeń, np. dwutlenek węgla, przez który klimat na świecie zmienia się nie do poznania – i to coraz szybciej.
Dochodzi do tego jeszcze wątpliwie moralna krzywda naszych futerkowych bliźnich, którymi powinniśmy się – jako najinteligentniejszy gatunek – opiekować, a nie gotować im piekło na Ziemi. O dziwo… każdy z tych aspektów rozwiązuje nowy sposób produkcji owej żywności, wymyślony przez firmę Air Protein.
Naukowcy do pracy przy produkcji zatrudnili naturę – mikroorganizmy, które żywią się dwutlenkiem węgla i przetwarzają go na produkt złożony w 80% z białka. Ma on również wiele witamin, takich jak B12, których nie ma we wcześniej już istniejących substytutach mięsa.
Źródła energii wykorzystywane przy produkcji można nazwać odnawialnymi, plus – dzięki produkcji, maleje ilośc Co2 w powietrzu. Biorąc pod uwagę wszystkie te aspekty, nowy produkt jest bardzo ekologiczny.
- Świat zaczyna doceniać mięso z roślin, a my wierzymy, że mięso z powietrza to kolejny etap ewolucji zrównoważonej produkcji żywości, które będzie jednym z rozwiązań pozwalających na wyżywienie rosnącej populacji bez obciążania zasobów naturalnych – powiedziała Linda Dyson, cytowana przez Yahoo News.
I tak wcześniej zaniżone dane potwierdzają, że produkcja mięsa wytwarza minimum 25% światowej emisji gazów cieplarnianych. Prosty rachunek, w którym założymy, że ludzkość zachowa podobny przyrost naturalny i podobną do teraźniejszej dietę - 6 mln kilometrów kwadratowych lasów trzeba by przekształcić w pastwiska do 2050!
Warto sobie przypomnieć... Czy związek Patrycji Markowskiej przechodzi kryzys. „Wszystko potwierdzam. To po mnie spływa jak po kaczce teraz”
Portal "Życie" informuje... Mieszkańcy są budzeni łomotaniem do drzwi, kurierzy dostarczają im wezwania. Rozpoczęła się powszechna mobilizacja
Na portalu "Życie" dowiesz się także... https://zycie.news/spoleczenstwo/11367-co-drozeje-najbardziej-i-gdzie-oplaca-sie-kupowac-porownanie-cen-w-poszczegolnych-sklepach