Kościół katolicki stara się iść z duchem czasu. Widać to po wprowadzaniu kolejnych nowinek, jak choćby Pismo Święte w wersji na smartfon, aplikacja do odmawiania brewiarza oraz elektroniczny różaniec. Jakiś czas temu przygotowano grę dla chrześcijan. Za stworzenie gry odpowiadają Hiszpanie.

Nowa aplikacja nazywa się JC Go (Follow Jesus Christ). Tak, jak Pokemon GO, jest oparta na technologii oraz rzeczywistości rozszerzonej. To gra miejska, w której należy kolekcjonować… świętych.

Postacie, które można spotkać, dzielą się na 3 typy – święci i błogosławieni, postacie biblijne, wizerunki Maryi z całego świata. Na swojej drodze można spotkać m.in. świętego Franciszka czy Piotra, Mojżesza, Maryję z Guadalupe.

Aplikacja na pierwszy rzut oka jest niezwykle podobna do słynnego Pokemon GO. Po złapaniu postaci można sprawdzić jej kartę – informację na temat beatyfikacji, kanonizacji, wydarzeń z życia świętych i nie tylko.

W przypadku, gdy posiada się kilka takich samych postaci, można wymienić się nimi z innymi użytkownikami.

Gracze twierdzą, że największą frajdę daje im szukanie świętych.

Za stworzenie aplikacji odpowiada fundacja Ramon Pane, której zadaniej jest szerzenie nowej ewangelizacji.

Jak podaje Spider’s Web, gra została pokazana w trakcie rady ds. ewangelizacji w Watykanie. Księża zainteresowali się nią, gdyż daje możliwość zainteresowania młodych wiernych i zaangażowania ich do zapoznania się z historią świętych.

„Franciszek nie jest osobą zbyt zainteresowaną technologią, ale był pod wrażeniem, zrozumiał ideę tego, co próbowaliśmy zrobić: połączyć technologię z ewangelizacją” – twórcy ujawnili, co na temat gry sądzi papież.

Jak twierdzą autorzy pomysłu, gra ma wartości religijne, bo odpowiada się również na pytania dotyczące danej postaci. Istnieje możliwość przeznaczenia swojej wirtualnej wygranej na cele dobroczynne.

Jak widać, duchowni Kościoła katolickiego mają różne poglądy. Jeszcze w 2016 roku jeden z włoskich biskupów, Antonio Stagliano, chciał prawnie zakazać gry w Pokemon GO, twierdząc, że przez tę grę doszło do „alienacji tysięcy młodych ludzi”. Twierdził wtedy, że jest to gra „diaboliczna”.

Przypomnij sobie o… TO NIE KONIEC ZMIAN W ŻYCIU ROBERTA LEWANDOWSKIEGO. LEWY PRZECHODZI NA WEGETARIANIZM

Jak informował portal Życie: TEN WYJĄTKOWY OWOC STAŁ SIĘ OBIEKTEM ZAINTERESOWAŃ NA INSTAGRAMIE. CZYM SIĘ WYRÓŻNIA

Portal Życie pisał również o… KSIĄŻĘ HARRY ZOSTAŁ NAJGORĘTSZYM OJCEM NA ŚWIECIE. KONKURENCJA BYŁA BARDZO DUŻA