Na Instagramie zrobiło się głośno za sprawą jednego, wyjątkowego owocu. Po obraniu na pierwszy rzut oka każdy powiedziałby, że to mandarynka. Jak się jednak okazuje jest to gatunek pomarańczy!

W rzeczywistości nazwa niezwykłego cytrusa to Dekopon. Powstał w wyniku modyfikacji genetycznej w 1972 roku w Japonii.

To połączenie słodyczy mandarynki z kwaskowatością pomarańczy. Co więcej owoc dużo łatwiej obiera się ze skórki niż klasyczne pomarańcze. W Europie i Stanach Zjednoczonych można go kupić pod nazwą Sumo Citrus.

Jak wygląda wyjątkowa odmiana pomarańczy?

W 2011 roku w "Los Angeles Times" David Karp, pomolog i pisarz napisał, że firmie cytrusowej "Suntreat" udało się w końcu po 10 latach prób zebrać pierwszy plon wyjątkowej pomarańczy na sprzedaż.

Oryginalna nazwa Dekopon szybko została zmieniona na Sumo, co miało być nawiązaniem do kultury Japonii oraz nietypowego wymiaru i kształtu owoców. Mimo, że pierwsza uprawa była niewielka, to bardzo szybko wzbudziła zainteresowanie innych producentów.

Według ekspertów nietypowy owoc ma być odpowiedzią na rosnące zapotrzebowania klientów. Mimo, że istnieje już od dłuższego czasu, to największe zainteresowanie wzbudził dopiero teraz. "Mandarynkowa pomarańcza" jest o obecnie hitem na Instagramie!

Polecamy także: OTO PRZEPIS NA ROZGRZEWAJĄCY NAPÓJ NA CHŁODNE WIECZORY. TO PERFEKCYJNY SPOSÓB NA JESIENNĄ CHANDRĘ

Może zainteresuje Cię to: OTO NAJLEPSZY ARGUMENT, ŻEBY ZAWSZE MYĆ OWOCE I WARZYWA. KOBIETA W SUPERMARKECIE ZROBIŁA Z ZIEMNIAKAMI OBRZYDLIWĄ RZECZ

Na portalu "Życie" informowaliśmy o: GWAŁTOWNY WZROST CEN. CHODZI O JEDNE Z NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANYCH PRODUKTÓW