Takiego hip-hopowego hitu nikt się nie spodziewał. Mało kto wyobrażał sobie zapewne również rapujących policjantów. Po tym utworze jednak polska scena hip-hopowa nigdy nie będzie już taka sama.

Utwór „Dumny z bycia Psem” jest efektem współpracy czterech polskich funkcjonariuszy. Każdy z nich odpowiada za autorską warstwę tekstową utworu, a napisane przez siebie wersy osobiście wykonuje.

Za pierwszą zwrotkę odpowiada Piotr Chwastowski, autorem drugiej jest Wojciech Szerejko „Szary”, twórcą trzeciej zwrotki jest Sierżant Bagieta (jedyny z wykonawców, który pragnie pozostać anonimowy). Ostatnią zwrotkę napisał i wykonał Szymon Głuszek.

Teledysk do piosenki „Dumny z bycia psem” został wrzucony na YouTube przez kanał „Psy dają głos”. Z opisu dodanego do wideo dowiadujemy się, co jest głównym celem powstania tego niecodziennego utworu.

- Ideą stworzenia piosenki oraz teledysku było budowanie pozytywnego wizerunku Policji jako formacji, w której służą ludzie z pasją. Głównym celem jest wspieranie tych, którzy doświadczyli tragedii związanej z utratą bliskiego – funkcjonariusza Policji. To właśnie dla nich powołana jest Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach – opisane na kanale.

- Jako autorzy i wykonawcy, nie czerpiemy z projektu żadnego dochodu. Wszystkie ewentualne dochody czy też darowizny przekazywane będą w całości dla Fundacji: Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach Konto PKO BP VI O/Warszawa nr 74 1020 1068 0000 1802 0059 9167

Policyjny utwór nagrany w szczytnym celu spotkał się z ogromnym zainteresowaniem internautów. Opublikowany został na YouTube 12 listopada. Po trzech dniach od premiery ma już prawie 330 tysięcy wyświetleń.

Przypomnij sobie o... ZADZIWIAJĄCE ZACHOWANIE URZĘDNIKA! DOSYPYWAŁ COŚ UKRADKIEM KOBIETOM DO NAPOJÓW

Jak informował portal Życie: KONKRETNE AUTA NA CELOWNIKU POLICJI! JUŻ KILKU TYSIĄCOM KIEROWCÓW ODEBRANO DOWODY REJESTRACYJNE

Portal Życie pisał również o… ZASKAKUJĄCA INFORMACJA! ZROBIMY ZAKUPY JEDNAK W KAŻDĄ NIEDZIELĘ