Już 17-tego listopada skończy się kolejna, druga edycja Biedronkowej akcji promocyjnej, w której to zbierane podczas zakupów naklejki można wymieniać na maskotki. Ze względu na to, że 17 listopada wypada w niedzielę niehandlową, naklejki możemy zbierać do soboty 16-tego listopada.

Jak pisze RMF FM, Bieronka sprzedała ponad 7 mln maskotek i 2 miliony książek. Największą sprzedaż odnotowano w stolicy. Na drugim miejscu znajduje się Wrocław. Trzecią pozycją cieszy się Gdańsk.

Przygody Gangu Słodziaków skradły serca klientów Biedronki, na co najlepszym dowodem jest 7 milionów Słodziaków oraz ponad 2 miliony książek, które trafiły w ich ręce w poprzedniej edycji.

W tym roku już na starcie kampanii udało się pobić rekord - w miejscowości Stegna pierwszy klient odebrał książkę oraz Słodziaka Sarenkę Hanię już minutę po północy, co świadczy o dużej popularności Słodziaków – zdradza dr ds. komunikacji marketingowej sieci Biedronka pani Dorota Wrotek-Gut

Do Gangu Słodziaków należy dziesięć maskotek – 4 Słodziaki i 6 Słodziaków Juniorów.

Aby otrzymać pełnowymiarową maskotkę musimy zebrać 60 naklejek, na które składa się co najmniej 15 zakupów o minimalnej kwocie 40 zł. Jeżeli chcemy trochę zaoszczędzić możemy kupić maskotkę za 49 zł, lub zebrać 40 naklejek i dopłacić 19,99 zł.

Żeby otrzymać Słodziaka Juniora należy zrobić zakupy 10 razy, i tak samo jak w przypadku pełnowymiarowych maskotek, minimalna kwota zakupów musi być równa lub większa 40 zł.