Przedstawiciele firmy Microsoft poinformowali, że po fazie testowej, wszyscy posiadacze Windowsa 10 Home otrzymają dodatkowe funkcje zabezpieczające przed naruszeniem integralności. Mają one służyć powstrzymywaniu ataków, które blokują działanie Windows Defendera.

Ochrona przed naruszeniem integralności – taki cel Microsoft postawił sobie w trakcie uruchamiania nowych opcji z zakresu bezpieczeństwa w systemie Windows 10 Home. Początkowo funkcje te były testowane z członkami programu Insider i po uzyskaniu pozytywnego rezultatu zostały one udostępnione wszystkim użytkownikom.

Na czym polega funkcjonalność nowych opcji? Mają one przede wszystkim chronić przed złośliwym kodem, który ingeruje w działanie wbudowanego w system Windows 10 antywirusa, czyli Windows Defendera. Pierwotnie powodował on automatyczne wyłączenie niektórych jego funkcji, odpowiadających za ochronę komputera w czasie rzeczywistym.

W przypadku komputerów zarządzanych przez administratorów, funkcja może zostać włączona w Microsoft Intune. Użytkownicy, którzy korzystają z Windows 10 Home nie muszą jej włączać ręcznie – Microsoft zadbał o to, aby była ona jednym z domyślnych ustawień bezpieczeństwa.

To nie koniec zmian i nowości, jakie Microsoft planuje na najbliższy czas. W przyszłym miesiącu udostępniona zostanie aktualizacja, dzięki której podwyższona zostanie wydajność i niezawodność okienek systemowych.

Zobacz także: NOWE OSZUSTWO INTERNETOWE. NIE DAJ SIĘ NA TO NABRAĆ!

Pisaliśmy również o: PRACUJESZ PRZED KOMPUTEREM? MASZ SZANSĘ ZAŁAPAĆ SIĘ NA WYŻSZĄ EMERYTURĘ!

Źródło: „Komputerswiat.pl”