Pogoda w październiku rozpieszcza Polaków. Od kilku tygodni w kraju panuje piękna, złota jesień, chociaż momentami było niemalże jak w lecie. W ostatnich dniach niejednokrotnie temperatury przekraczały ponad 20 stopni. Jednak pora pożegnać ciepło i przygotować się na nadchodzące chłody.

Jeszcze przez najbliższe kilka dni będziemy mogli się cieszyć ładną pogodą. Od soboty temperatura zacznie spadać. Wirtualna Polska, powołując się na wypowiedź Arkadiusza Wójtowicza z portalu fanipogody.pl, podała, że w niedzielę nad Polskę zawita zimny front.

Po nim do kraju napłynie chłodne powietrze arktyczne, które sprawi, że już w poniedziałek temperatura spadnie poniżej 10 stopni we wszystkich województwach.

W nocy spodziewać się należy przymrozków w wielu rejonach Polski. Punktowo spadnie też śnieg. Nie poleży długo, ponieważ gleba jest mocno wygrzana przez ostatni ciepły okres.

Można spodziewać się zimnego dnia Wszystkich Świętych. W całym kraju temperatura nie przekroczy 6 stopni. Arkadiusz Wójtowicz wypowiedział się również na temat prognoz na 1 listopada. – Odległe i wciąż zmieniające się prognozy wskazywały nawet na ryzyko opadów śniegu na nizinach. Zdecydowanie więcej będzie jednak wiadomo 3-4 dni przed omawianym terminem – informuje Wójtowicz.

Pierwsze dni listopada mają być naprawdę chłodne. Część modeli meteorologicznych prognozuje, że nad Polską zawita niż znad Skandynawii. Może on przynieść silniejszy wiatr i opady deszczu, a nawet śniegu.

– Niewykluczone są burze śnieżne z wyładowaniami atmosferycznymi oraz nawet dwucyfrowe mrozy – poinformował portal fanipogody.pl.

Zima zbliża się do nas nieubłaganie. A może to dobry czas na organizację wesela, sprawdź: ŚLUB ZIMĄ? 5 POWODÓW ZA ORGANIZACJĄ WESELA POZA SEZONEM

Dorota Szelągowska pokazała syna. Trzeba go zobaczyć: DOROTA SZELĄGOWSKA POKAZAŁA ZDJĘCIE SWOJEGO SYNA. FANKI ONIEMIAŁY Z ZACHWYTU!

Joanna Tec