Craig Mather z Bolton, który nie posłuchał ostrzeżeń powiedział, że dostał infekcji płuc z powodu suszenia ubrań w domu.

Cierpiał na poważne problemy z płucami z powodu zarodników pleśni, które powstały podczas suszenia ubrań na kaloryferze w jego salonie.

„Rozpocząłem leczenie dopiero wtedy, gdy zdiagnozowano u mnie przewlekłą aspergilozę płucną i przepisano specjalne leki zwalczające infekcje grzybicze” - powiedział ojciec trójki dzieci.

Lekarz powiedział mu, że jego stan może się pogorszyć, więc przestał suszyć ubrania w domu na kolejne 12 miesięcy. Zauważył wielką poprawę stanu zdrowia.

Jego doświadczenie jest jednym z wielu, które się wyróżniają. Eksperci ostrzegają, że suszenie w pomieszczeniach może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia.

Łuk zainstalowany na grzejniku może zwiększyć poziom wilgotności w domu nawet o 30 procent i stworzyć idealne warunki do rozwoju zarodników pleśni.

„Jeden stos prania zawiera prawie dwa litry wody, która wyparowuje do pomieszczenia.

Większość z nas jest odporna na infekcje, które rosną w tych wilgotnych warunkach lub ma zdrowie, które pomaga zwalczać infekcje.

Jednak pacjenci z astmą mogą mieć problemy z kaszlem i trudnościami w oddychaniu, a osoby z osłabionym układem odpornościowym, takie jak chorzy na raka, którzy otrzymali chemioterapię, a także AIDS i choroby autoimmunologiczne, mogą rozwinąć grzybiczą aspergilozę.

Jest to stan, który może powodować nieodwracalne, a czasami śmiertelne uszkodzenie płuc ”- powiedział profesor David Denning, który zaleca suszenie prania na zewnątrz lub w suszarce z dala od sypialni i salonów.

Jak informował portal "Życie": JAK BĘDZIE PRZEBIEGAĆ TEGOROCZNE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH? CZY ZADUSZKI BĘDĄ DNIEM WOLNYM OD PRACY? POLACY SZYKUJĄ SIĘ NA 1 LISTOPADA W CZERWONEJ STREFIE

Przypomnij sobie: KURIOZALNA POMYŁKA WE WPROWADZONYCH OBOSTRZENIACH DOPROWADZIŁA DO WIELU NIEPOROZUMIEŃ. RZĄDZĄCY WYJAŚNIAJĄ, CHODZI O GODZINĘ DLA SENIORA

Portal "Życie PL" pisał również: EKSPERCI PRZEWIDUJĄ OGROMNE NIESZCZĘŚCIE, KTÓRE MA WYDARZYĆ SIĘ NIEBAWEM. NIEKTÓRE OSOBY SĄ PRZEKONANE, ŻE TEN DZIEŃ BĘDZIE KOŃCEM ŚWIATA. O CO CHODZI