Pasztet uwielbiany jest przez rzesze Polaków. Jak się jednak okazało, spożycie go może doprowadzić do groźnej choroby. GIS wystosował ostrzeżenie dotyczące jednej z partii pasztetu z dzika, w której wykryto groźne bakterie.

Należy szczególnie uważać

Pasztet z dzika w opakowaniu 200 g produkowany przez Provincja sp. z o.o. zawiera w sobie bakterię Listeria monocytogenes. Groźną bakterię wykryto w partii nr 16/09/2020, a jej data ważności to 26 października 2020 r. Wymieniona bakteria prowadzi do choroby zwanej listeriozą, która z kolei może przyczynić się do zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu.

"Inspekcja Weterynaryjna bezzwłocznie po uzyskaniu dyskwalifikujących partię wyników badań poinformowała producenta produktu, a także Państwową Inspekcję Sanitarną" - poinformował GIS. Powiadomiono także, że wstrzymano produkcję w zakładzie oraz chwilowo wycofano produkt ze sprzedaży.

Główny Inspektorat Sanitarny zaznacza, że w przypadku spożycia pasztetu z podanej partii należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Na szczęście świadomość Polaków w temacie spożywanych przez siebie produktów stale rośnie, dzięki czemu być może będzie się dało uniknąć tragedii.

Zobacz także: Poczta Polska prezentuje nową usługę. Obędzie się bez długich kolejek

Może cię zainteresować: Krzysztof Ibisz zaskoczył wszystkich niestosownym zdaniem widzów pytaniem. Wszystko w programie na żywo. O co chodzi

Pisaliśmy również o: Fenomenalna przemiana księcia Harry’ego. Wygląda zupełnie inaczej niż dawniej. Fani są pod wrażeniem, że wykonał taki krok