Poczta Polska zapowiada nowe udogodnienie dla osób korzystających z usług paczkowych. Prawie 400 placówek umożliwi nadanie lub odebranie przesyłki bez konieczności stania w kolejce.

Nowa, wygodniejsza opcja

Poczta Polska w komunikacie prasowym zapowiedziała swoją nową usługę.

"Klienci cyfrowi płacą mniej i oszczędzają czas. Nowe rozwiązanie typu fast track zostanie wprowadzone m.in. w największych miastach Polski. W wytypowanych placówkach klienci odbierający lub wysyłający przesyłkę KEP (kurierskie, ekspresowe i paczki) będą obsługiwani poza kolejnością. Dedykowane okienko będzie oznaczone specjalną naklejką" - poinformowano.

Z nowej oferty będą mogły korzystać osoby wysyłające paczki za pomocą platformy cyfrowej Envelo, a także odbierające przesyłki w ramach usługi Odbiór w Punkcie.

"Nowe rozwiązanie umożliwia nadawanie przesyłek bez potrzeby wydrukowania – we własnym zakresie – nalepki adresowej. W takiej sytuacji klient po podaniu numeru przesyłki zarejestrowanej w Elektronicznym Nadawcy otrzyma od pracownika obsługi wydrukowaną nalepkę" - przekazano w komunikacie.

Dzięki tej opcji będzie można również dużo łatwiej zwrócić nietrafiony zakup. Jak zauważa Poczta Polska, może to stanowić znaczące udogodnienie dla osób nieposiadających drukarki.

Zobacz także: Kraków: sceny jak z horroru. Dwie dwulatki wypadły z okna. Co się stało

Może cię zainteresować: Resort zdrowia nie próżnuje. Ponownie nakładają na Polaków zaostrzone rygory. Limity na siłowniach, w kościele, czy na weselach, ale to nie koniec

Pisaliśmy również o: Wydarzenia kulturalne w Gdańsku objętym żółtą strefą. Co robić w ten weekend