Komplikacje podczas ciąży to największe zagrożenie dla życia przyszłych potomków

Dziewięć miesięcy, podczas których płód rozwija się w łonie matki, to czas niesamowicie ekscytujący. Czasem zdarzają się jednak fatalne sytuacje, przez które etap ten zmienia się w wyjątkowo niespokojny.

Pomimo znacznego rozwoju medycyny, nie zawsze da się jednoznacznie określić, czy wszystko w ciąży przebiega tak jak powinno. Czasem zdarza się, że wszystko idzie prawidłowo, i dopiero po czasie na jaw wychodzą komplikacje - tak właśnie było w tym przypadku...

Lekarze oniemieli, gdy zobaczyli noworodka

Najczęstszym powodem problemów u płodów są rozwijające się choroby genetyczne. Nie każdy jednak wie, że zagrożeniem dla ich życia może być także pępowina - przewód łączący dziecko z ciałem matki. Pozwala ona na przekazywanie pożywienia z organizmu matki do organizmu dziecka, dzięki temu ma ono dostęp do składników niezbędnych do prawidłowego rozwoju.

Chłopiec cudem przeżył (źródło: Reddit)
Chłopiec cudem przeżył (źródło: Reddit)

Bardzo ruchliwym dzieciom zdarza się uszkodzić pępowinę, bądź doprowadzić do jej owinięcia wokół głowy lub szy. W niektórych przypadkach może ona nawet poskręcać się w supły i węzły! Obecność takiej pętli na przewodzie może niechybnie doprowadzić do śmierci malucha.

Dziecko cudem przeżyło

Jeden z użytkowników forum znanego jako Reddit, podzielił się zdjęciem swojego nowonarodzonego dziecka. Początkowo cieszył się jedynie, że dziecko urodziło się zdrowe, oddycha i płacze. Jednak gdy lekarze bliżej przyjrzeli się noworodkowi, zauważyli coś bardzo niepokojącego.

Pępowina zaciśnięta w supeł (źródło: Reddit)
Pępowina zaciśnięta w supeł (źródło: Reddit)

Okazało się, że pępowina łącząca malucha z ciałem matki została zapleciona w idealny supeł. Wszyscy, łącznie z ojcem, oniemieli. Dowiedział się on później, iż to, że jego syn przeżył, graniczy z cudem. Na szczęście przewód nie zacisnął się na tyle mocno, by całkowicie oddzielić dziecko od matki.

Zobacz również: Stęskniona za mężem Anna Lewandowska daje upust swoim uczuciom do niego na Instagramie. Pokazała też Klarę i Laurę. Bardzo wzruszający post

Może cię zainteresować: Dziecko w ciąży. Skandaliczne zachowanie lokalnej społeczności

Pisaliśmy również o: Najnowsze informacje w sprawie 3,5 – letniego Kacperka z Nowogrodźca. Pojawiły się nieznane dotychczas fakty