Jak się okazało, to jest błąd! Czasami zmiana koloru woskowiny może być objawem choroby.

U zdrowej osoby woskowina ma odcień miodowy i występuje w dwóch rodzajach: suchym i mokrym. Rodzaj zależy wyłącznie od czynników dziedzicznych.

Na przykład, jeśli masz gen ABCC11, twoja woskowina będzie sucha. Jeśli gen zaczyna się na literę G (GBCC11), woskowina będzie wilgotna.

Woskowina ucha jest wytwarzana przez gruczoły łojowe wyłącznie w zewnętrznej części kanału słuchowego (nawiasem mówiąc, na głowie te same gruczoły zapewniają naturalne smarowanie włosów).

Włosy, martwe komórki skóry i inne odpady ciała są dodawane do uzyskanej wydzieliny. Voila — wosk do uszu jest gotowy!

Niektórzy naukowcy uważają, że ten sekret służy nie tylko do smarowania, ale także do ochrony organizmu przed bakteriami chorobotwórczymi. Nasza redakcja oferuje zrozumienie, jak nie powinna wyglądać woskowina zdrowego człowieka.

Przyciemnienie

Samo przyciemnienie woskowiny nie stanowi żadnego zagrożenia i nie wskazuje na konkretną chorobę. Jeśli temu objawowi towarzyszą krwawienia z nosa, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest to początkowy etap rozwoju zespołu Rand-Oslera. Jest to choroba dziedziczna leczona wysokimi suplementami żelaza.

Ciekła mleczno-żółta

Wskazuje początek procesów ropnych w przewodzie słuchowym. Jednocześnie często można zaobserwować następujące objawy towarzyszące: gorączkę, obrzęk węzłów chłonnych, osłabienie organizmu W tym przypadku lekarze powinni przede wszystkim zidentyfikować patogen, a następnie przepisać antybiotyki lub leki przeciwwirusowe.

Czarna

Ważne jest, aby zrozumieć, że jednorazowy kolor w czerni nie stanowi powodu do niepokoju. Prawdopodobnie przyczyną tego zjawiska stało się zwykłe zanieczyszczenie. Jeśli wielokrotnie zaobserwujesz taką anomalię, powinieneś natychmiast udać się do szpitala.

Przyczyną zmiany koloru woskowiny może być konflikt niektórych patogennych grzybów, to one malują ją na czarno. W takim przypadku pacjenci często obawiają się silnym swędzeniem ucha. W tym samym czasie lekarze przepisują leki przeciwgrzybicze.

Szary kolor

Przyczyną tej zmiany koloru jest często zwykły pył. Woskowina szara występuje najczęściej w dużych miastach. Jeśli nie ma żadnych towarzyszących objawów, nie ma się czym martwić!

Biały kolor

Ta zmiana wskazuje na brak pewnych pierwiastków śladowych w ciele: żelaza lub miedzi. Często lekarze przepisują złożone preparaty witaminowe, biorąc pod uwagę wszystkie towarzyszące objawy.

A jaki kolor ma wydzielina z uszuu Ciebie? Należy zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli kolor woskowiny jest nieprawidłowy.

Przypomnij sobie o… CZY KONWALIE SĄ NIEBEZPIECZNE? LEKARZE PRZEKAZUJĄ WAŻNĄ INFORMACJĘ, KTÓRA MOŻE WPŁYNĄĆ NA TWOJE ZDROWIE

Jak informował portal Życie: IMGW OSTRZEGA: GWAŁTOWNA ZMIANA POGODY JUŻ DZIŚ. GDZIE I KIEDY TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ PRZEŁOMU