Istnieje wiele powiązań między tym co jemy, a jak się czujemy. Czasem może nas zadziwić to, że takie rzeczy mają ze sobą związek. Jeśli budzisz się rano i nadal nie masz siły, pomimo, że spałeś osiem godzin – zobacz czy nie popełniasz tego popularnego błędu!

Dużo osób ma mylne wrażenie, że jeśli nie podjadają większych posiłków na noc, to nie będzie to miało dużych konsekwencji. Nic bardziej mylnego!

Spożywanie na noc tłustych posiłków lub takich, które mają dużą zawartość cukru, jest niezdrowe dla naszego organizmu oraz dla spokojnego i regenerującego snu. Wiele ludzi myśli, że jeśli nie zjedzą większego posiłku na noc, tylko podjedzą jakąś mniejszą przekąskę, to nie wpłynie to w żaden sposób na ich sen. Jednak prawda okazuje się być zupełnie inna.

- Jedzenie dużej ilości cukru (niezależnie od pory dnia) może powodować zaburzenia insulinooporności, a to już może wpływać na gorsze samopoczucie i na chrapanie w nocy, które sprawia, że się nie wysypiamy - mówi dietetyk, Damian Parol.

- Opychanie się dużą ilością jedzenia, zwłaszcza tłustego, a chipsy i większość słodyczy ma dużo tłuszczu, może źle wpływać na sen - dodaje.

Tłuste rzeczy również nie wpływają zbawiennie na jakość snu i nasze ogólne samopoczucie. Jeśli zapełnimy jedzeniem nasz żołądek przed snem, organizm będzie przez całą noc trawił kolację, zamiast wypoczywać.

Kolejny stereotyp to alkohol. Mimo powszechnego przekonania, że jest dobry na sen, okazuje się, że źle wpływa na jakość naszego snu. Może również wywoływać częstsze wybudzanie z głębokiej fazy snu. Choć oczywiście zasypia się dzięki niemu o wiele szybciej.

O dziwo, badania pokazują, że zjedzenie produktów z zawartością cukrów pomagają zasnąć. Jednak sen ten nie jest tak regenerujący jak ten na pusty żołądek. Jest to po prostu niezdrowe. Dla zachowania dobrego samopoczucia, warto zwalczyć złe nawyki.

Portal Zycie pisał również o… 11 lat temu pożegnaliśmy Macieja Kuronia. Do dziś wielu nie może zapomnieć o tym, co się zdarzyło tuż przed Bożym Narodzeniem

Jak informował portal Życie: Każdy z nas może posiadać w domu prawdziwy skarb. Okazuje się, że tych przedmiotów zdecydowanie nie należy wyrzucać

Przypomnij sobie o… Dagmara Kaźmierska przyznała, że była fanką Anny Przybylskiej. Wspomnienie aktorki wzruszyło gwiazdę do „Królowych życia”