Mierzenie ciśnienia w domowym zaciszu nie jest czymś wyjątkowym. Wielu z nas mierzy sobie ciśnienie samodzielnie w domu. Jednak, jak się okazuje nie wszyscy wiemy, jak to prawidłowo zrobić, a pytanie o to jak samodzielnie wykonać pomiar, jest jednym wśród najczęściej zadawanych w gabinetach lekarskich pytań.

Aby uzyskać prawidłowy wynik badania ciśnienia tętniczego, należy przestrzegać następujących zasad:

1. Do pomiaru ciśnienia, należy użyć automatycznego aparatu, który jest dopasowany do wielkości ramienia. Należy go umieścić w zgięciu ręki, na wysokości serca.

2. Przed przystąpieniem do badania, nie należy przez co najmniej 30 minut pić kawy, palić tytoniu i jeść obfitych posiłków.

3. Przed wykonaniem pomiaru należy, przez około 3-5 minut relaksować się. Najlepiej w cichym miejscu i w pozycji siedzącej.

4. Aby wynik był miarodajny, należy wykonać go kilkukrotnie, najlepiej około 3 razy w krótkich odstępach czasowych.

5. Osoby chore na nadciśnienie badanie powinny wykonywać rano, tuz przed przyjęciem leków.

6. Badanie należy wykonywać w pozycji siedzącej. Nie wolno przy tym ruszać kończynami ani rozmawiać.

7. Przed przystąpieniem do pomiaru należy sprawdzić sprzęt. Słabe baterie w urządzeniu mogą pokazywać nieprawidłowy wynik.

Warto sobie przypomnieć... MYŚLAŁA, ŻE JEST W 30 TYGODNIU CIĄŻY. NA BADANIU USG LEKARZ ZAMIAST DZIECKA ZOBACZYŁ COŚ PRZERAŻAJĄCEGO

Portal "Życie" informuje... LEKARZ ODBIERA PORÓD TROJACZKÓW – GDY POJAWIA SIĘ TRZECIE DZIECKO, WSZYSCY ZAMIERAJĄ: DZIEWCZYNA RODZI SIĘ W BŁONIE