Naukowcy już dawno udowodnili dobroczynny wpływ kiwi na zdrowie człowieka. Ten owoc to prawdziwa bomba witaminowa. Jego regularne spożywanie przeciwdziała nowotworom, zapobiega cukrzycy i wspomaga układ krążenia.

Kiwi obniża również poziom cholesterolu, przeciwdziała miażdżycy i poprawia wydolność serca. Właściwie ciężko znaleźć organ, na który kiwi nie wpływa korzystnie!

Owoc jest sprzymierzeńcem osób, które spędzają dużo czasu przed komputerem. Chroni bowiem ich oczy przed zmianami zwyrodnieniowymi, a zwłaszcza przed zwyrodnieniem plamki żółtej.

Ponadto jedzenie kiwi wspiera ich codzienną pracę - zawarty w nim potas zapobiega uczuciu zmęczenia i senności.

Niska kaloryczność kiwi sprawia, że mogą po nie sięgać także osoby na diecie. Owoc wspomoże je w oczyszczeniu organizmu z toksyn i poprawi skład mikroflory bakteryjnej układu pokarmowego.

Kiwi chroni również przed depresją, m.in. ze względu na wysoką zawartość serotoniny, czyli tzw. hormonu szczęścia. Może okazać się niezastąpione zwłaszcza w sezonie jesiennym i zimowym, kiedy nasz organizm jest narażony na częste infekcje.

Owoc ten wzmacnia odporność, zapobiega przeziębieniu i grypie oraz wspomaga organizm w rekonwalescencji po chorobie.

Jednak w okresie zimowym kiwi należy jeść z umiarem. Owoc ma bowiem właściwości wychładzające i po takim posiłku może być nam po prostu zimno.

Czym karmić nasze pociechy, by zdrowo się rozwijały? MIĘSO W MENU DZIECKA: TAK CZY NIE?

Koniec z kolejkami do lekarza? NADCHODZĄ ZMIANY W SŁUŻBIE ZDROWIA! CO PLANUJE NFZ?

W trakcie programu dowiedziała się, że ma raka! DZIENNIKARKA SĄDZIŁA, ŻE POPROWADZI ZWYKŁY PROGRAM. W EFEKCIE CAŁEJ JEJ ŻYCIE WYWRÓCIŁO SIĘ DO GÓRY NOGAMI!