Robimy zakupy, zabieramy paragon, rejestrujemy kod i… wygrywamy! Ministerstwo Finansów chce wrócić do Narodowej Loterii Paragonowej.

Codziennie kupujemy różne rzeczy, ale nie często coś wygrywamy. Ministerstwo zastanawia się nad powrotem Loterii Paragonowej, która da możliwość Polakom wygrywać m.in. samochody.

– „Ministerstwo Finansów rozważa powrót loterii paragonowej” – informuje Polska Agencja Prasowa.

Wojciech Śliż z Ministerstwa Finansów poinformował, że pomysł sprzed lat może wrócić. Loteria zbierania paragonów ma na celu obniżyć poziom patologii wśród przedsiębiorców. W takiej sytuacji oni będą zmuszeni do zarejestrowania kasy, co więcej – płacenia podatków.

Pomysł sprzed kilku lat dawał możliwość wygrać samochody, laptopy i tablety. Warunkami były ukończone 18 lat i zarejestrowany paragon fiskalny za zakupy o wartości na minimum 10 zł.

Jak informuje portal money.pl Ministerstwo Finansów tym sposobem chciało wesprzeć polską gospodarkę, dzięki uczciwości przedsiębiorców, którzy płacili podatki.

Poprzednie edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Z budżetu na nagrody przyznaczono kilka milionów złotych. Za wygrane przedmioty Polacy nie musieli odprowadzać podatków.

Pisaliśmy także o 40 nowych podatkach: POLACY ZAPŁACĄ WIĘCEJ. AŻ 40 NOWYCH PODATKÓW!

Może Cię zainteresuje temat składek ZUS: 370 TYS. OSÓB ZAPŁACI WYŻSZE SKŁADKI DO ZUS. WSZYSTKO PRZEZ NOWY PRZEPIS

Jana Slinkina