W wywiadzie dla dziennika „Polska Times” prezydent Andrzej Duda potwierdził przewidywania na temat powtórnego kandydowania w wyborach prezydenckich. W rozmowie z dziennikarzami odpowiedział na pytanie, czy boi się rywalizacji z Donaldem Tuskiem. 

„Jestem względnie młodym człowiekiem i nie wybieram się na emeryturę” – tymi słowami obecny prezydent potwierdził, że będzie ubiegał się o kolejną kadencję prezydencką. Andrzej Duda zaznaczył, że urząd ten musi sprawować kandydat, który jest gotowy kontynuować zmiany wprowadzane przez obecny rząd. Sam podkreśla, że dotychczasowe działania partii rządzącej uznaje za „korzystne społecznie”.

Zapytany przez dziennikarzy o obawy związane z kandydaturą Donalda Tuska odpowiedział: „ktoś, kto się kogokolwiek boi, nie może być prezydentem RP”.

Tusk kontra Duda?

Obecnie w sondażach nawet nie pojawia się kandydatura byłego premiera. Rozważana jest za to kandydatura przedstawicielki KO, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Jednak, jak wynika m.in. z sondażu przeprowadzonego przez portal „Wp.pl” to obecny prezydent zdecydowanie wygrywa. Natomiast z sondażu Instytutu Badań Spraw Publicznych wynika, że Andrzej Duda nie uzyskałby znacznej przewagi nad kandydatką opozycji.

Na razie tak mówią statystyki, jednakże na wynik ostatecznego starcia przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Zobacz także: PREZYDENT ZADECYDOWAŁ! USTAWA WS. JAWNOŚCI MAJĄTKÓW RODZIN URZĘDNIKÓW PAŃSTWOWYCH TRAFI DO TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO

Przeczytaj też: ANDRZEJ DUDA W OBJĘCIACH NIEZNANEJ KOBIETY! W SIECI KRĄŻY JUŻ ZDJĘCIE!

Źródło: „NaTemat.pl”