Krzysztof Piątek wrócił do zdobywania bramek. Po dwóch kolejnych meczach z udziałem AC Milan bez wpisania się na listę strzelców, reprezentant Polski strzelił gola w zremisowanym przez swój zespół spotkaniu z US Lecce 2:2.

24-letni napastnik był najlepszym strzelcem Milanu w ubiegłym sezonie. W rozgrywkach ligowych strzelił łącznie 22 gole, z czego 13 jeszcze jako piłkarz Genoi. Do Mediolanu Piątek trafił w styczniu tego roku, dokładając do swojego dorobku kolejne dziewięć trafień. Początek tego sezonu w jego wykonaniu nie był już tak udany, podobnie jak całego zespołu. W siedmiu pierwszych kolejkach jego klub zanotował trzy zwycięstwa i aż cztery porażki.

Słabe rozpoczęcie tegorocznych rozgrywek spowodowało, że po zaledwie kilku miesiącach posadę trenera stracił Marco Giampaolo. Jego miejsce zajął Stefano Pioli, który miał poprawić grę zespołu, a także wskrzesić Piątka.

Pojedynek z Lecce miał być dla Milanu okazją do poprawy swojego dorobku punktowego, bowiem mierzył się z jedną ze słabszych drużyn w tabeli włoskiej Serie A. Mimo to, spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Krzysztof Piątek rozpoczął je na ławce rezerwowych, zaś na murawie pojawił się w 67. minucie, zastępując Rafaela Leao. Polak potrzebował zaledwie 14 minut, aby wpisać się na listę strzelców – w 81. minucie skorzystał z dobrego podania od Hakana Calhanoglu i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. W doliczonym czasie Lecce zdołało jednak wyrównać na 2:2.

AC Milan po ośmiu kolejkach włoskiej Serie A ma 10 punktów na koncie i zajmuje 12. miejsce w tabeli. Dla Krzysztofa Piątka bramka w starciu z Lecce była trzecim golem w tym sezonie ligowym.

Wielkie zmiany w życiu polskiego znanego sportowca. Zobacz: UZNANY SPORTOWIEC WZIĄŁ ŚLUB Z WIELOLETNIĄ PARTNERKĄ. POKAZAŁ WZRUSZAJĄCE ZDJĘCIE

Fatalne zachowanie dwóch piłkarzy w Polsce. Zobacz, co zrobili: NIEBYWAŁE SCENY NA BOISKU! PIŁKARZE Z MURAWY TRAFILI NA POLICJĘ!

Źródło: „Sport.pl”