Kierowcy są oburzeni nowymi planami rządu, ich zdaniem większa ilość fotoradarów na polskich drogach wcale nie zwiększy bezpieczeństwa, a jedynie skutkować będzie większą ilością wystawianych mandatów.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego zapowiedział zwiększenie ilości radarów na polskich drogach. Według portalu Pikio, ma to być aż 358 fotoradarów, z których ponad 100 będzie zupełnie nowymi urządzeniami, pozostała część dotyczyć będzie zamiany na nowsze modele.

Gdzie i kiedy mają się one pojawić? Między innymi na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, obwodnicy Trójmiasta oraz w tunelu Wisłostrady w Warszawie już w trzecim kwartale następnego roku.

Ponoć do Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym napłynęło kilka tysięcy wniosków o zamontowanie kolejnych radarów. Drogowcy domagają się urządzań między innymi na autostradzie A8 na wysokości Wrocławia, gdzie notorycznie dochodzi do wypadków drogowych.

– Kierowcy powinni być z tego powodu wręcz zadowoleni, ponieważ takie rozwiązania przyczynią się do upłynnienia ruchu – komentował Szymon Piechowiak z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przedstawiciele Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego podają, iż niewykluczone, że w przyszłości nowe radary pojawią się również na większości autostrad. Jednak najpierw muszą być przeprowadzone analizy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego i inne wymagane statystyki.

Jesteś kierowcą, koniecznie przeczytaj o sposobie na uniknięcie mandatu: PROSTY SPOSÓB NA UNIKNIĘCIE MANDATU. UFG – TO POWINIEN WIEDZIEĆ KAŻDY KIEROWCA!

Zobacz również, o czym pisaliśmy w tym tygodniu: NIEMIECKI PIŁKARZ CHCE GRAĆ W REPREZENTACJI POLSKI. JUŻ WYROBIŁ POLSKI PASZPORT!

Izabela Ziel