Hortensje zazwyczaj wymagają niewielkiego dodatku nawozów; skład gleby powinien być głównym problemem związanym z nawożeniem. Wszystkie gatunki dobrze rosną i "mniej znaczy więcej" w odniesieniu do nawożenia.

Ważne, aby nie przesuszyć i nawozić prawidłowo

"Deccoria" podaje, że najprostszą praktyką jest jednorazowe coroczne nawożenie tuż po wiosennym przycinaniu — zazwyczaj w połowie kwietnia lub na początku maja. Jest to idealny czas, aby wzmocnić hortensje, ponieważ wchodzą one w najbardziej agresywny okres wzrostu w sezonie wegetacyjnym — od maja do sierpnia. Nawóz jest identyfikowany przez stosunek N-P-K wskazany na worku — azot, fosfor, potas.

Trzymaj się bardziej organicznych nawozów, zwłaszcza tych zawierających pierwiastki śladowe, takie jak wapń, siarka, magnez, żelazo, krzem i żelazo. Procenty są dość małe, ale nawet te niewielkie dodatki pomagają poprawić i wzmocnić cały skład gleby.

Należy również pamiętać, że transfer składników odżywczych do gleby i rośliny jest ograniczony do około 4 do 6 tygodni i może być konieczne drugie zastosowanie.

Środki ludowe pozwalają szybko i tanio nawozić krzewy hortensji. Są one dość skuteczne, ale nie należy na nich całkowicie polegać. Wszystkie te metody powinny być stosowane tylko w połączeniu z preparatami przemysłowymi, naprzemiennie z dwoma rodzajami nawozów.

Produkty mleczne

Dość prostym i tanim sposobem karmienia hortensji wiosną i latem jest wykorzystanie pozostałości sfermentowanych produktów mlecznych. Obejmuje to kefir o dowolnej zawartości tłuszczu, jogurt, różne serwatki, sfermentowane mleko pieczone itp. Wszystkie te produkty skutecznie zakwaszają glebę, co ma korzystny wpływ na kolor pąków.

Nie przegap: Prawidłowe pranie firan. Jedna tabletka wrzucona do pralki zaskoczy efektem bieli

Zerknij: Zaskakujące wieści na temat Alicji Bachledy-Curuś. W końcu się odważyła. O co chodzi