Znana jako "Nostradamus z Bałkanów", Baba Vanga twierdziła, że zyskała dar prorokowania po utracie wzroku w wieku dwunastu lat.

Wśród jej najbardziej znaczących przepowiedni był atak terrorystyczny na Twin Towers w Nowym Jorku z 11 września 2001 r.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @judieawaitstheapocalypse

Jedną z najbardziej uderzających przepowiedni Baby Vangi była ta dotycząca ataków z 11 września. Jak donosi portal O2, przewidziała ona to tragiczne wydarzenie, stwierdzając: "Dwa metalowe ptaki uderzą w naszych amerykańskich braci, wilki będą wyć z krzaków, a krew niewinnych popłynie rzekami".

Ta niesamowicie trafna przepowiednia podtrzymała zainteresowanie jej innymi proroctwami.

Kluczowe prognozy na przyszłość. Poważny konflikt w Europie

Baba Vanga przewidziała, że w 2025 roku w Europie wybuchnie poważny konflikt, który doprowadzi do znacznego zmniejszenia populacji kontynentu. Kryzys klimatyczny i rosnący poziom mórz.

W 2028 roku ludzkość będzie próbowała dotrzeć na Wenus w poszukiwaniu nowych źródeł energii. Do 2033 roku przewidziała topnienie polarnych czap lodowych, powodując znaczny wzrost poziomu mórz. Prognoza ta jest zgodna z obecnymi obawami dotyczącymi zmian klimatu.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez FOX 11 Los Angeles (@foxla)

"Nostradamus z Bałkanów" przepowiedziała też, że świat skończy się w roku 5079 w wyniku kosmicznego wydarzenia o "niewyobrażalnych" proporcjach. Jej przewidywanie obejmują kontakt z cywilizacjami pozaziemskimi w 2130 roku, globalną suszę w 2170 roku, wojnę na Marsie w 3005 roku i zniszczenie Ziemi w 3797 roku. W każdym razie ludzkość byłaby już w stanie przenieść się na inną planetę w Układzie Słonecznym.

Zerknij: Żona Kamila Stocha wraca po długim milczeniu. Mocno zaskoczyła publikacją w sieci

Nie przegap: Ostatnie zdjęcie Jerzego Stuhra obiegło sieć. Oto jak wyglądał