Lato to pracowity czas dla rodziny królewskiej z tak wieloma głośnymi wydarzeniami w kalendarzu, a Wimbledon jest szczególnym wydarzeniem dla księżnej Walii.

Jej pasja do tego sportu sprawiła, że rok po roku z ekscytacją kibicowała graczom z loży królewskiej, a od 2016 roku wręczała również trofea zwycięzcom. Tegoroczny finał zbliża się wielkimi krokami, a obecność Kate w tym roku jest niepewna, ponieważ kontynuuje ona leczenie raka.

Jej Królewska Wysokość po raz pierwszy pojawiła się w 2024 roku na Trooping the Colour, a przed tym podzieliła się swoim pragnieniem "dołączenia do kilku publicznych zobowiązań w okresie letnim".

Czy Księżna Kate pojawi się na Wimbledonie, jak co roku?

Wimbledon może nie liczyć się jako oficjalne zaangażowanie, ale to nie powstrzyma ludzi przed nadzieją, że odbędzie podróż z Adelaide Cottage, aby wyjść na SW19 przed zakończeniem turnieju.

Jak donosi "Super Express", dopóki Pałac nie ogłosi dalszych wiadomości, wydaje się, że przynajmniej możliwe jest, że przyszła królowa pojawi się podczas ostatniego weekendu Wimbledonu.

Kate jest nie tylko patronką klubu, ale także wielką fanką tenisa i jest prawdopodobne, że gdyby czuła się na siłach, chciałaby tam być. Jednocześnie leczenie księżnej Walii trwa, a ona sama wyjaśniła w przejmującej wiadomości opublikowanej w czerwcu, że ma zarówno dobre, jak i złe dni.

Jej pragnienie "jak najlepszego" wykorzystania swoich "dobrych dni" może również wskazywać, że potencjalny występ na Wimbledonie nie jest dla niej wykluczony. Jeśli jednak księżna Walii weźmie w nim udział, może to zostać ogłoszone dopiero bliżej czasu lub być może wcale.

Nie przegap: Maciej Stuhr żegna tatę. Ten widok wzrusza do łez

Zerknij: Żona Kamila Stocha wraca po długim milczeniu. Mocno zaskoczyła publikacją w sieci