Powodem podróży jest odbywający się w Waszyngtonie szczyt NATO, którego nadwornymi problemami do omówienia są konflikt zbrojny na Ukrainie i międzynarodowe bezpieczeństwo.

Polska para prezydencka nie ogranicza się według "Super Expressu" jedynie do spotkań natury formalnej, a dowodem na to są zdjęcia, na których widać, jak Agata Duda i Andrzej Duda serdecznie witają się z pewnym mężczyzną.

Długo wyczekiwanie spotkanie uwiecznione na zdjęciach

Do tego spotkania doszło w bardzo popularnej w waszyngtońskiej restauracji Hamilton. Prezydent wraz z Pierwszą Damą udali się tam, by zobaczyć się z człowiekiem, który bardzo długo czekał na to spotkanie.

Wypatrując gości przed wejściem do restauracji, wyściskał i wycałował parę prezydencką. Na zdjęciach, które zobaczysz tutaj, widać mnóstwo serdeczności i szczerej radości ze spotkania.

Jak donosi "Super Express", Polska para prezydencka spotkała się z Tadeuszem Antoniakiem, który w Stanach Zjednoczonych pełni funkcję komendanta Głównego Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w USA.

Jest to największa i najstarsza polska organizacja weterańska w tym kraju. Komendant główny Antoniak zaangażował się w projekt budowy pomnika przedstawiającego polską walkę o niepodległość po 1945 roku.

Według medialnych doniesień Tadeusz Antoniak spotkał się z parą prezydencką kilkukrotnie wcześniej, przy okazji wizyty w Pałacu Prezydenckim w stolicy, a także w trakcie różnych uroczystości oficjalnych w Polsce i w Stanach Zjednoczonych.

Prezydent Andrzej Duda razem z żoną Zatrzymali się w hotelu Washington, którego luksus podkreślają cztery gwiazdki. Kompleks znajduje się w pobliżu Białego Domu oraz Parku Krajobrazowego ten National Mall. Według medialnych doniesień, w pierwszym dniu szczytu NATO Andrzej Duda skorzystał z hotelowej siłowni, gdyż przez niego bieganie było utrudnione z powodu upału.


źródło: YouTube/Fox News

Co o tym sądzicie?

Nie przegap: Zaskakujące wieści na temat Alicji Bachledy-Curuś. W końcu się odważyła. O co chodzi

Zerknij: Oryginalny parawan podbija internet. Mamy zdjęcie