Jerzy Antczak, znany polski reżyser, którego twórczość na zawsze wpisała się w historię kina dzięki ekranizacji „Nocy i dni”, znalazł się w dramatycznej sytuacji zdrowotnej. 95-letni artysta, który jest również mężem gwiazdy tegoż filmu, Jadwigi Barańskiej, trafił do szpitala na oddział intensywnej terapii, gdzie lekarze walczyli o jego życie.


Na swoim profilu na Facebooku, gdzie Antczak regularnie dzieli się przemyśleniami i informacjami o stanie zdrowia swojej ukochanej żony, reżyser opisał szczegółowo swoje przeżycia z ostatnich dni. „Przed godziną wróciłem ze szpitala, gdzie lekarze przez dziesięć dni walczyli z bakterią, która zaatakowała z furia moją krew” – rozpoczął swój wpis, w którym opisał, jak nagle jego zdrowie pogorszyło się po rutynowych badaniach, informuje Super Express.


Jerzy Antczak przypomniał, że sześć lat temu zdiagnozowano u niego złośliwego raka pęcherza. Dwie operacje uratowały jego pęcherz przed usunięciem, jednak konieczność regularnych badań stała się codziennością. Tym razem, mimo dobrych wyników badań, po dwóch dniach od kolacji poczuł się nagle bardzo źle, stracił równowagę i półprzytomny upadł na podłogę. Wezwane pogotowie natychmiast przewiozło go do szpitala.


Na oddziale intensywnej terapii lekarze przez dwa dni starali się znaleźć przyczynę złego stanu zdrowia reżysera. W końcu wykryli złośliwy gatunek bakterii, który atakował jego organizm. Antczak opisał, jak dramatycznie lekarze walczyli, aby znaleźć odpowiedni lek. Niestety, bakteria zaatakowała również serce, co dodatkowo skomplikowało sytuację. Stan nerek artysty dramatycznie się pogorszył – z 57% funkcji przed atakiem, teraz ma jedynie 40%.


Pomimo tych dramatycznych przeżyć, Jerzy Antczak nie traci nadziei. „Od jutra zaczynam życie od nowa pełen wiary, że może jeszcze trochę się pokolebie na tym padole łez” – zapowiedział z determinacją na swoim profilu. Jego siła i wola życia są inspiracją dla wielu, którzy śledzą jego profil.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Kto to jest? Czemu takie blond? Nie są córkami jakiegoś blondyna?": Teściowa zasypała mnie pytaniami

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Żałoba w świecie "Świata według Kiepskich". Nie żyje znany aktor