Może to być frustrujące, zwłaszcza jeśli nie mogłeś się doczekać świeżego, soczystego kęsa. Ale co powoduje, że ogórki są puste w środku?

Istnieje kilka powodów, dla których może się to zdarzyć. Ogórki są popularnym warzywem uprawianym w przydomowych ogrodach ze względu na łatwość uprawy i orzeźwiający smak.Zrozumienie procesu wzrostu i anatomii ogórków może pomóc w identyfikacji i zapobieganiu problemom, takim jak puste ogórki. Ogórki to rośliny jednoroczne, które szybko rosną i mogą produkować obfite owoce.

Cóż, ogórki też mają anatomię! A zrozumienie tej anatomii może pomóc uniknąć poważnych katastrof związanych z ogórkami.

Niewystarczające zapylenie

Jedną z najczęstszych przyczyn pustych w środku ogórków jest niedostateczne zapylenie.
Ogórki są zapylane przez pszczoły, a jeśli w ogrodzie nie ma wystarczającej liczby pszczół, owoce mogą nie rozwijać się prawidłowo.

Może to skutkować pustym środkiem lub zniekształconym owocem. Aby uniknąć tego problemu, należy upewnić się, że w ogrodzie jest dużo pszczół.

Możesz przyciągnąć pszczoły, sadząc kwiaty, które lubią, takie jak lawenda, nagietki i słoneczniki.

Możesz także spróbować ręcznie zapylać ogórki, używając małego pędzelka do przenoszenia pyłku z jednego kwiatu na drugi.

Nieregularne podlewanie

Inną częstą przyczyną pustych ogórków jest nieregularne podlewanie. Jeśli rośliny ogórka nie otrzymują wystarczającej ilości wody, owoce mogą nie rozwijać się prawidłowo.

Może to skutkować pustym środkiem lub zniekształconym owocem. Aby uniknąć tego problemu, należy regularnie podlewać rośliny ogórka. Preferują one stale wilgotne warunki w ogrodzie dla optymalnego wzrostu.

Możesz także spróbować użyć węża zanurzeniowego lub systemu nawadniania kropelkowego, aby zapewnić roślinom wystarczającą ilość wody.

Niedobór składników odżywczych

Niedobór składników odżywczych może również powodować puste ogórki. Jeśli rośliny nie otrzymują wystarczającej ilości składników odżywczych, owoce mogą nie rozwijać się prawidłowo.

Aby uniknąć tego problemu, należy upewnić się, że gleba jest bogata w składniki odżywcze. Możesz dodać kompost lub nawóz do gleby, aby zapewnić roślinom niezbędne składniki odżywcze.Bor jest ważnym składnikiem odżywczym dla roślin ogórka, więc upewnij się, że w glebie znajduje się wystarczająca ilość boru.

Nie przegap: Z życia wzięte. "Nasze mieszkanie jest ogromne, moja była żona zamieszka z nami": Oświadczył mi mąż, wracając do domu z nią na ramieniu

Zerknij: Sylwia Peretti chce sprzedać swoją willę. Cena powala