Zamiast więc zaśmiecać swoje boki, wypróbuj kilka kluczowych wskazówek, których możesz użyć, aby szybko usunąć brud. Jeśli masz przypalony rondel, zapoznaj się z niesamowitą wskazówką dotyczącą używania tabletek do zmywarek.

Tabletka do zmywarki ma wiele zastosowań

źródło: YouTube/methodshop

Utknięcie z przypalonym rondlem z zapieczonymi plamami, które najwyraźniej nie znikną bez względu na to, jak mocno będziesz szorować, to kuchenny koszmar, z którym wszyscy się zmierzyliśmy. "Super Express" ma pewne zalecenia...

Używaj sproszkowanych tabletek do zmywarek, a nie tych w płynie, aby usunąć przypalony brud. Aby ich użyć, przykryj dno patelni wodą i podgrzej ją na małym ogniu. Następnie zdejmij patelnię z ognia i ostrożnie przetrzyj tabletką przypalone fragmenty.

Ponieważ użycie całej tabletki do zmywarki na jedną brudną patelnię nie jest zbyt dobre dla planety ani portfela, zalecamy stosowanie tej metody tylko w ostateczności, gdy masz naprawdę upartą plamę przypalonego jedzenia, której po prostu nie możesz usunąć, co może oznaczać, że musisz wyrzucić patelnię.

@saskiasidey Dishwasher tablets to the rescue. My number one saviour for all the pots and pans I burn. Zero vigorous scrubbing. #cleantok ♬ original sound - Saskia

Jest jeszcze inny sposób, gdy chcesz mieć czyste naczynie na ranek następnego dnia. Wrzuć pojedynczą tabletkę do zmywarki do garnka lub na patelnię, przykrywając dno zimną wodą. Odczekaj noc i spłucz rano.

Zerknij: Aleksander Sikora przechodzi poważne zmiany w życiu. Nie stanie już u boku Małgorzaty Tomaszewskiej

O tym się mówi: Kolejne zmiany w życiu Rafała Mroczka. Niespodziewany ślub to tylko początek rewelacj