Pochodząca z Neapolu znana aktorka była powszechnie chwalona za swoją wszechstronną karierę, zdobywając uznanie zarówno we Włoszech, jak i za granicą.

Pomponik donosi, że włoska aktorka Maria Rosaria Omaggio zmarła w poniedziałek w Rzymie w wieku 67 lat po długiej chorobie, poinformowała jej rodzina.

Zagrała u Wajdy w filmie "Wałęsa. Człowiek z nadziei"

Urodzona w Neapolu, uznana aktorka była znana zarówno we Włoszech, jak i na arenie międzynarodowej ze swojej różnorodnej kariery.Omaggio wystąpiła w ponad 40 produkcjach filmowych i telewizyjnych, w tym w "To Rome With Love" amerykańskiego reżysera Woody'ego Allena.

Otrzymała nagrodę na Festiwalu Filmowym w Wenecji za wybitną rolę włoskiej dziennikarki Oriany Fallaci (1929-2006) w filmie Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei" o polskim przywódcy związkowym Lechu Wałęsie, który później był prezydentem kraju. Jak opisała postać, w którą się wcieliła, była ona wybitnie inteligentna, a czasem bezbronna jak dziecko...

Maria Rosaria Omaggio, źródło: YouTube/Maria Rosaria Omaggio


Poza karierą aktorską Omaggio była oddaną ambasadorką Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF). Pozostawiła po sobie dziedzictwo jako wybitna postać włoskiego teatru i kina.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Sylwia Peretti chce sprzedać swoją willę. Cena powala

O tym się mówi: Kolejne zmiany w życiu Rafała Mroczka. Niespodziewany ślub to tylko początek rewelacji