W niedzielę media obiegła tragiczna wiadomość o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki, znanej i cenionej aktorki, która w wieku 58 lat odeszła po długiej walce z chorobą. Informację o jej odejściu potwierdziła Renata Pałys, przyjaciółka Marzeny i jej koleżanka z planu serialu "Świat według Kiepskich".


Marzena Kipiel-Sztuka spędziła swoje ostatnie miesiące w hospicjum w Wałbrzychu. Jak wynika z medialnych doniesień, aktorka od dawna zmagała się z poważną, przewlekłą chorobą. Renata Pałys w rozmowie z "Super Expressem" ujawniła, że Marzena nie chciała, by jej problemy zdrowotne były publicznie omawiane. "To nie była nagła śmierć. Marzena od jakiegoś czasu poważnie chorowała, ale nie chciała, żeby o tym mówić. Po prostu przegrała z bardzo poważną chorobą" - powiedziała.


Po odejściu aktorki, wiele osób, które miały okazję z nią współpracować, wyraziło swoje kondolencje i wspomnienia. Wśród nich była także siostra Marzeny, Dorota Kipiel. W emocjonalnym wpisie na Facebooku i w rozmowie z "Faktem", Dorota opowiedziała o skomplikowanych relacjach między nią a Marzeną. "Dwie szalone artystyczne dusze, dlatego nie mogłyśmy się dogadać. Obie byłyśmy uparte. Niestety nie udało nam się pogodzić i porozmawiać przed śmiercią" - wyznała.


Marzena Kipiel-Sztuka, mimo swojego ciężkiego stanu, do końca była świadoma i zaplanowała każdy szczegół swojego pogrzebu. Jak poinformowała Dorota Kipiel, ceremonia odbędzie się w czwartek 13 czerwca w Legnicy i będzie miała charakter świecki. "Marzenka do końca była świadoma, odeszła pięknie, spokojnie, bez bólu, wśród dobrych ludzi. Wszystko zaplanowała, a pogrzeb odbędzie się tak, jak chciała, będzie zgodnie z jej wolą. Pogrzeb będzie miał charakter świecki, nie może być wieńców i ma być kolorowo. Wszyscy mają przyjść kolorowo ubrani i przynieść kolorowe kwiaty. Ma być wesoło. Tak jak ona była wesoła, tak ma być" - tłumaczyła siostra Marzeny.

To też może cię zainteresować: Ostatnie pożegnanie Marzeny Kipiel-Sztuki. Znane są szczegóły uroczystości. Aktorka miała wyjątkową prośbę do uczestników


Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wiadomo, gdzie Marzena Kipiel-Sztuka spędziła ostatnie chwile swojego życia. Wiedział o tym bardzo wąski krąg osób