W niedzielę media obiegła smutna informacja o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki, aktorki znanej i cenionej za rolę Haliny w popularnym serialu "Świat według Kiepskich". Aktorka zmarła 9 czerwca 2024 roku po długiej walce z problemami zdrowotnymi.


Od kilku miesięcy Marzena Kipiel-Sztuka zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W styczniu 2024 roku trafiła do szpitala na operację biodra, podczas której lekarze odkryli inne schorzenia, które znacznie pogorszyły jej stan zdrowia. Pomimo wysiłków medyków, stan aktorki był na tyle poważny, że kilka tygodni temu trafiła do hospicjum, gdzie spędziła swoje ostatnie dni w otoczeniu najbliższych, informuje Pudelek.


Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki odbędzie się 13 czerwca w Kaplicy Cmentarnej przy ul. Wrocławskiej w Legnicy. Początek ceremonii zaplanowano na godzinę 13:15. Nekrolog opublikowany przez rodzinę aktorki zawiera szczegółowe informacje dotyczące ceremonii i prośbę zmarłej, aby na jej pogrzeb nie przynosić wieńców. Zamiast tego, Marzena życzyła sobie, aby osoby przychodzące ją pożegnać miały na sobie kolorowe ubrania.


W nekrologu możemy przeczytać: "Życzeniem Marzeny były kolorowe kwiaty - nie wieńce. Przyjdźmy na kolorowo - nie w czerni." Ten niezwykły apel jest wyrazem osobowości aktorki, która zawsze emanowała pozytywną energią i radością życia. Marzena Kipiel-Sztuka pragnęła, aby jej pożegnanie było pełne kolorów i ciepła, tak jak jej życie.


Podczas ceremonii pogrzebowej odbędzie się również zbiórka na Wałbrzyskie Hospicjum, gdzie Marzena spędziła swoje ostatnie dni. Rodzina aktorki prosi, aby zamiast kwiatów, przekazywać datki na rzecz hospicjum, które wspierało Marzenę w trudnym czasie.


To też może cię zainteresować: Malutka Oleńka nagle odeszła w szpitalu. Słowa jej taty przerażają. "Mam żal do kobiety z SOR–u"


Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wiadomo, gdzie Marzena Kipiel-Sztuka spędziła ostatnie chwile swojego życia. Wiedział o tym bardzo wąski krąg osób